Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Роль кишкової палички в організмі людини

Роль кишкової палички в організмі людини

Назва:
Роль кишкової палички в організмі людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Роль кишкової палички в організмі людини”


Назва «кишкова паличка» носить збірний характер, тому що містить у собі велику кількість різновидів, які відрізняються один від одного культуральними, біохімічними, серологічними і патогенними властивостями.
По вченому Мінкевичу, у цю групу входять підгрупи В. colicommune, colicitrovorum, aerogenes і paracoli. Назва «ешерихія» ця група одержала на честь німецького вченого Ешеріха, що у числі перших у 1885 р., виділив кишкову паличку.
Бактерії групи кишкової палички мають складну будову антигену. На відміну від сальмонелл вони мають не два, а три різних антигени: О (соматичний), Н (жгутиковий) і К (капсульного). Серед усієї цієї групи бактерій зустрічаються патогенні серотипи, умовно патогенні і навіть корисні для людини. Корисна для людини роль кишкової палички зводиться до їх участі в синтезі вітамінів комплексу В і К, а також в антагоністичній дії на сибироязвові і дизентерійні палички, стафілококи й ін. Серологічна типізація кишкових паличок по 0-антигені дозволяє відрізнити патогенні штами від непатогенних.
Біохімічно кишкові палички дуже активні. Усі вони розщеплюють лактозу, глюкозу, манніт, мальтозу, декстрозу, галактозу і ксилозу; розріджують желатин, редукують нітрати в нітрити, переважну більшість утворить індол, але вони не розкладають інозиту і не утворять сірководень.
Для виділення кишкової палички з різних об'єктів і диференціації їхніх підгруп у лабораторних умовах широко використовують елективні середовища Ендо, Левіна, Хейфеца, В. М. Карташової, Сімонса, Кларка, «нітрин-6», для визначення колітитра середовище Кесслера і т.д.
Кишкова паличка з нормальною ферментативною активністю (ешерихії). Представник нормальної флори. Кількість кишкової палички серед інших бактерій не перевищує 1%, але роль її дуже важлива, оскільки цей мікроб: по-перше, є головним конкурентом умовно-патогенної флори, перешкоджаючи заселенню чужорідними мікробами кишкової стінки; по-друге, кишкова паличка забирає з просвіту кишечнику кисень, що є отрутою для біфідобактерій і лактобактерій, таким чином, створюються комфортні умови для основних бактерій кишкової флори. Слід зазначити, що до 6 – 8 місяців, роль кишкової палички невелика, а кількість її може коливатися від 100 млн/м до 2 – 3 млрд/м. Ближче до року й у більш старшому віці загальна кількість кишкової палички повинна складати не менше 300 – 400 млн/м (107 – 108). Зниження загальної кількості кишкової палички може бути ознакою присутності в кишечнику небактеріальних паразитів (глистів, найпростіших, котрі також мають потребу в кисні, обділяючи їм кишкову паличку).
Слід зазначити, що бактерії нормальної кишкової флори живуть, прикріплюючись до кишкової стінки й утворюють плівку, яка покриває кишечник зсередини. Через цю плівку відбувається все усмоктування в кишечнику. Бактерії нормальної кишкової мікрофлори забезпечують по сукупності 50 – 80% усього травлення, а також виконують захисні (у тому числі протиаллергенні) функції, нейтралізують дію чужорідних і гнильних бактерій, сприяють спорожнюванню кишечника, забезпечують адаптацію до харчування і до зовнішніх впливів.
Кишкова паличка зі зниженою ферментативною активністю. Це неповноцінна кишкова паличка, що не представляє ніякої шкоди, але при цьому не виконує своїх корисних функцій. Присутність даного показника в аналізі є ознакою дисбактеріозу, що починається, а також як і зниження загальної кількості кишкової палички може бути непрямою ознакою присутності в кишечнику чи глистів найпростіших.
У деяких аналізах описуються бактероіди, роль яких неясна, але відомо, що це – не шкідливі бактерії, звичайно їх кількість не має практичного значення.
Всі інші показники мікрофлори є умовно-патогенною флорою. У самому терміні “умовно-патогенний” позначена суть даних мікробів. Вони стають патогенними (порушуючими нормальні функції кишечнику) за певних умов: підвищення їх абсолютної кількості чи відсоткового співвідношення до нормальної флори, при неефективності захисних механізмів чи зниженні функції імунної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Роль кишкової палички в організмі людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок