Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Характеристика вегетаційних станів у залежності від пір року

Характеристика вегетаційних станів у залежності від пір року

Назва:
Характеристика вегетаційних станів у залежності від пір року
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,98 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Характеристика вегетаційних станів у залежності від пір року


Зима
Зміни у неживій природі.
Зміни у живій природі.
Зміни у тваринному світі.
Зміни у рослинному світі.


ЗИМА
За календарем зима починається І грудня. Астрономічним по-чатком зими вважається 21 або 22 грудня — день зимового сон-цестояння. У цей час внаслідок відхилення осі землі від площини орбіти на північну півкулю потрапляє менше сонячної радіації. Приблизно 22—23 грудня встановлюється найдовша ніч і найкоротший день. Кінцем зими вважається день весняного рівноден-ня — 22 березня.
Фенологи вважають що зима настає із замерзанням водойм і встановленням міцного снігового покриву, а кінець її — з по-явою таловин. Зиму умовно поділяють на два періоди:
Перший період — м'яка зима— характеризується тим, що мо-рози й снігопади чергуються з відлигами (особливо наприкінці грудня і в першій половині січня).
Другий період — холодна зима — починається із середини січ-ня. В цей час помітно збільшуються дні, яскраво світить, але мало гріє сонце, стоять сильні морози.
Найхарактерніша ознака зими — випадання снігу. Сніжинки — шестикутні кристали льоду з променями, які утворилися з во-дяної пари. Величина й форма сніжинок залежить від вологості й температури повітря, через яке вони проходять. Якщо в нижніх шарах атмосфери повітря тепле, вони підтають, злипаються й утворюють пластівці (лапатий сніг).
За умов високої вологості повітря випадає сніжна крупа. В сильний мороз при ясному небі випадають кристали у вигляді голок.
Досить часто можна спостерігати з дітьми взимку іній і рідше паморозь. Чим вони відрізняються? Іній— це твердий білий шар, що утворюється з водяної пари при температурі нижче 0 °С. Па-морозь — це льодяні кристали, що наростають з навітряного боку предметів: на гілках дерев, проводах. Паморозь осідає з повітря, насиченого вологою, при температурі нижче —15 °С. Кристалічна паморозь надзвичайно гарна, але легко осипається. Дивовижні візерунки на склі — це також льодяні кристали, які утворюються з водяної пари.
Часто в сильний мороз ми чуємо, як під ногами рипить сніг. Це ламаються сніжинки. Взимку небо найчастіше вкрите низьки-ми шаруватими хмарами. Ніколи не можна побачити легких куп-частих хмарок. Сильні вітри спричиняють завірюхи, утворюють намети. Тимчасові зниження температури, які спостерігаються в другій половині лютого — на початку березня, призводять до утво-рення ожеледі, снігової кори, або насту.
Зимові явища в житті рослин. Рослини взимку перебувають у стані глибокого спокою. Сніговий покрив має для них важливе значення. Сніг — поганий провідник тепла. Вкриваючи землю, мов килимом, він захищає рослини від переохолодження.
Насіння однорічних рослин, яке залишилося зимувати, має чудову здатність не замерзати навіть під час найбільшого морозу. Досліди, проведені із сухим насінням гарбузів, пшениці та інши-ми рослинами, показали, що вони переносять температуру рідкого кисню і навіть гелію (—263 °С).
У багаторічних рослин гинуть надземні частини, а живими ли-шаються кореневища, бульби, цибулини — підземні. Коріння де-яких рослин (кульбаби, цикорію) перед зимівлею скорочується, втягуючи під землю на 1—3 см кореневу шийку з бруньками від-новлення.
Інакше можуть боротися з холодом соковиті рослини, які не можуть сховатися від морозу, наприклад озимі культури. Готую-чись до зими, вони проходять так зване загартування. Насамперед у них відбувається складна фізіологічна перебудова клітини, нагромаджується багато цукру. Соки клітин густішають і не замер-зають при досить низьких температурах. Рослина припиняє ріст, ніби впадаючи у глибокий сон. Озимі культури добре загарто-вуються, якщо восени вдень стоять погожі сонячні дні, а вночі — невеликий морозець. Загартовані рослини нормально переносять найлютіші морози.
У наших лісах взимку можна побачити багато зелених рос-лин. Це—численні трав'янисті і напівкущові рослини: брусниця, грушанка, копитняк, верес та інші, які зеленіють під снігом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Характеристика вегетаційних станів у залежності від пір року

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок