Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Курячий грип

Курячий грип

Назва:
Курячий грип
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Курячий грип”


ПЛАН
1. ПОНЯТТЯ ПРО ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ
2. ВІРУСИ ГРИПУ
3. ПРИРОДА КУРЯЧОГО ГРИПУ
ЛІТЕРАТУРА


1. Поняття про вірусні інфекції
Вірусні хвороби посідають основне місце в інфекційній патологи людини і тварин. Питома вага їх зростає зі зниженням бактеріальних, грибкових, протозойних та інших захворювань. Тепер понад 75 % усіх інфекційних хвороб припадає на вірусні.
Вірусні інфекції часто призводять до виникнення епідемій серед населення, а також епізоотій серед тварин. Досить згадати про епіде-мії, спричинювані вірусом грипу А. Вони вже є відносно сталими, оскільки спалахи їх з інтервалом у 2—3 або 3-4 роки реєструються у багатьох країнах світу. Великої шкоди завдають сільському господар-ству часті панзоотії ящуру парнокопитних тварин тощо.
Відомо понад 500 вірусів, які викликають інфекційні захворю-вання людини і тварин. До найпоширеніших вірусних хвороб люди-ни належать грип, герпес, гепатити, енцефаліти, кір, поліомієліт, СНІД (ВІЛ); до хвороб тварин — ящур, чума великої рогатої худоби, сказ, кліщовий енцефаліт, онковірусні захворювання, скрейпі та ін-ші. Наведемо коротку характеристику найпоширеніших вірусних хвороб людини і тварин.
2. Віруси грипу
Віруси грипу належать до родини ортоміксовірусів (Ortho-myxoviridae). Розрізняють віруси грипу типів А, В і С. Типовим пред-ставником ортоміксовірусів є вірус грипу типу А, який був виділений в 1933 р. Е.Смітом, К.Ендрюсом і Лейдлоу. Вірус грипу типу А, що
вражає людину, має три різновиди, які позначаються H1N1, H2N2 і H3N2. Перший і третій різновиди дуже поширені у сьогоденні, а дру-гий був дуже розповсюджений з 1957 по 1968 р.
Віруси грипу належать до РНК-вмісних вірусів. Нуклеокапсид — спіральний тяж рибонуклеопротеїду, вкритий ліпідно-протеїновою оболонкою. В серцевині віріону грипу міститься вісім генів, у футля-рі з білкових молекул. У зовнішній ліпідній оболонці вірусу грипу містяться два види білків (глікопротеїдів) гемаглютенін і нейра-мінідаза. Ці захисні білки викликають вироблення антитіл, які захи-щають організм від повторного захворювання. Віріони грипу мають округлу або овальну форму (рис. 1).
Рис.1. Схема будови віріону грипу:
1 – ліпідний шар; 2 – нейрамінідаза; 3 – гемаглютинін; 4 – рибонуклеопротеїд; 5 – матриксний білок
Віруси грипу типу А добре розмножуються в курячих ембріонах, легенях мишей і дещо гірше — в клітинних культурах. Процес репро-дукції їх в сприйнятливій клітині можна умовно поділити на два ета-пи. На першому етапі відбувається адсорбція віріону на клітині, про-никнення його в клітину і «роздягання» вірусної частинки до ри-бонуклеопротеїду. На другому етапі здійснюються транскрипція, реплікація РНК, трансляція і складання нових віріонів, які виходять з клітини шляхом брунькування.
Повний цикл репродукції вірусу грипу триває близько 10 годин, латентний період — 3 години. Раніші стадії репродукції (транскрипція) відбуваються в ядрі інфікованих клітин, пізніші — в цитоплазмі. Дозрівають віріони на плазматичних мембранах. При кімнатній тем-пературі віруси інактивуються протягом кількох годин, а при на-гріванні до 65 °С — через 5-Ю хв. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом при розмові, кашлянні, чханні тощо.
Грипу властиві висока контагіозність і унікальна особливість, яка відрізняє його від інших вірусів, — мінливість антигенної структури віріонів, тобто білків, які викликають утворення імунітету до нього.
Найбільше уваги привертають до себе віруси грипу типу А, оскільки вони є головними винуватцями виникнення, майже щоріч-них, епідемій, а через певні проміжки часу й пандемій цієї інфекції. Перша пандемія грипу виникла в Китаї в 1889 p., друга — у 191& p., третя почалась у 1947 р. і тривала майже три роки. Наприкінці 1957 р. пандемія грипу охопила всі країни світу. Ця інфекція уразила майже 2 мільярди чоловік. Вона дістала назву азіатської.
Через 11 років, у 1968 p., пандемію грипу викликав гонконгівсь-кий вірус А типу H3N2, цю пандемію викликав новий сероваріант, в якому містяться гемаглютенін (Н) третього серологічного типу, а нейрамінідаза (N) — другого серологічного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Курячий грип

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок