Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Підготовка резерву керівних кадрів аграрних підприємств у навчальному закладі

Підготовка резерву керівних кадрів аграрних підприємств у навчальному закладі

Назва:
Підготовка резерву керівних кадрів аграрних підприємств у навчальному закладі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,00 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Підготовка резерву керівних кадрів аграрних підприємств у навчальному закладі


Проблема кадрового забезпечення підприємств, особливо їх керівної ланки, упродовж віків залишається актуальною, а періодично вимагає особливо прискіпливого ставлення до її вирішення. Так, на всіх історичних зломах завжди особливо гостро поставало питання забезпечення керівниками усіх рівнів — діловими, високопрофесійними, порядними лідерами, особливо талановитими в організації виробництва, окремих його процесів.
Останні події в Україні знову продемонстрували надзвичайно велику потребу в таких кадрах і ті складні проблеми, які нині існують в їх підготовці, точніше було б сказати у відсутності їх підготовки, оскільки після розвалу Радянського Союзу така робота в Україні зведена нанівець. Особливо складна ситуація склалася нині в сільському господарстві, оскільки системна криза, соціальна безвихідь, скорочення виробництва, важкий фінансовий стан аграрних підприємств поглиблюють процеси депопуляції на селі, що призводить до погіршення кількісних та якісних характеристик аграрного кадрового потенціалу. Головною сучасною тенденцією розвитку останнього є скорочення чисельності зайнятих, висока плинність кадрів, особливо керівного складу.
Питанню кадрового резерву велику увагу приділяв колишній ректор Житомирського сільськогосподарського інституту і одночасно завідувач кафедри рослинництва доктор с.-г. наук, професор Борис Васильович Лесик. Протягом шести років він сформував потужну команду науковців. Із його учнів захистили кандидатські дисертації. Більшість з них стали відомими в області та інституті керівниками. Нині розпочата професором Б.В. Лесиком справа знайшла своє продовження у створенні школи резерву керівних кадрів.
У дослідженні використані такі наукові методи: абстрактно-логічний — для теоретичного обґрунтування необхідності створення школи резерву керівних кадрів та експериментальний — при створенні та функціонуванні школи протягом чотирьох років.
Результати досліджень. Кадровий або трудовий потенціал є основною частиною ресурів будь-якого підприємства.
Для формування і підтримки ефективної роботи агроформувань першочергове значення має правильно сформована кадрова політика, спрямована на вирішення виробничих, соціальних і особистих проблем людей на різних рівнях відповідальності.
Механізмом реалізації кадрової політики є система планів, норм і нормативів, організаційних, адміністративних та соціальних заходів, спрямованих на вирішення кадрових проблем і задоволення потреб організації в персоналі. Сучасна кадрова політика характеризується новими тенденціями, зміною та оновленням кадрів. Формування кадрового резерву стає проблемою, без правильного вирішення якої ці тенденції можуть завдати шкоди інтересам держави та суспільства [1,2].
Процеси роздержавлення та реформування відносин власності у сільському господарстві суттєво вплинули на формування кадрового потенціалу, його розстановку та якісний склад. В умовах становлення ринкових відносин значно зростало значення регулювання внутрішнього ринку праці, різного виду переміщень працівників, яке відбувається за допомогою кадрового планування. Це забезпечує раціональне використання робочої сили, створює умови для самореалізації особистості у вигляді досягнення певної кар’єри.
Кар’єра означає успішне просування в службовій, науковій чи виробничій діяльності, у досягненні вищого статусу, влади, матеріальних цінностей. Успіх у кар’єрі — це просування від однієї посади до іншої, вищої, і оволодіння суміжною професією, новими знаннями, досвідом і навичками.
Являє інтерес система планування кар’єри японських працівників [5]. У більшості компаній на кожного співробітника складається карта з семи розділів період з 22 до 65 років:
Опис життєвого циклу ( у віці до 30 років планується зростання витрат на одруження, народження дитини, у віці 40 років — зростання витрат на освіту дітей, придбання квартири, пік витрат у 45 років — купівля будинку, машини тощо); зниження витрат і заробітної плати після 50 років у зв’язку з прийомом на роботу дітей працівника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підготовка резерву керівних кадрів аграрних підприємств у навчальному закладі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок