Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Флора і фауна літом

Флора і фауна літом

Назва:
Флора і фауна літом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,10 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Флора і фауна літом
Астрономічним початком літа вважають 21 або 22 червня — день літнього сонцестояння. У цей день у північній півкулі нашої планети встановлюється найдовший день і найкоротша ніч. Кін-цем літа астрономи вважають 22 вересня — день осіннього рівно-дення.
Фенологи вважають початком літа цвітіння рослин на луках (початок червня), а кінцем — відліт перших зграй журавлів (кі-нець серпня).
Влітку на нашу півкулю надходить інтенсивне сонячне промін-ня, у зв'язку з чим пишно розквітає рослинність, цікаві зміни від-буваються в неживій природі.
Найтеплішим літнім місяцем вважається липень. Протягом дня під дією сонячної радіації поверхня землі й навколишні пред-мети нагріваються настільки, що за ніч не встигають віддати теп-ло. Тому в липні бувають найтепліші ночі. В другій половині серп-ня ночі вже часто холодні. Коли вдень земля добре прогрівається, а вночі охолоджується, на рослинах, навколишніх предметах з'яв-ляється роса — продукт конденсації водяної пари, що утворилася як результат охолодження.
Влітку досить часто бувають зливи. Літні дощі, на відміну від осінніх, починаються бурхливо і тривають недовго. В жаркі дні дощові краплини особливо великі, Це пояснюється тим, що під впливом сильних висхідних течій повітря дощові краплини в хма-рах збільшуються, аж поки не подолають опору.
Інколи влітку випадає град. Він утворюється у хмарах вертика-льного розвитку. Основу градини становить сніжна крупа. Під впливом сильних висхідних течій повітря градина кілька разів пе-реміщується в хмарі вгору, вниз, щоразу обростаючи новим льодя-ним чи сніжним шаром. Вона збільшується доти, поки не подолає висхідних течій повітря.
Влітку можна спостерігати багато цікавих світлових явищ в атмосфері. Чи не найцікавішими з них є зорі, веселка.
З'являються зорі вранці і ввечері перед сходом і заходом сон-ця. Зорі бувають червоні і жовті. Явище зорі пояснюється тим, що косе сонячне проміння, проходячи через товстий шар атмосфери, заломлюється в краплинах вологи. В жарку погоду, коли в по-вітрі буває багато водяної пари, зорі особливо яскраві, червоні. Жовто-золотистими зорі стають з надходженням холодного по-вітря.
Інколи під час дощу можна побачити веселку. Вона утворює-ться також внаслідок заломлення сонячних променів у краплинах води.
В теплі літні дні на небі можна побачити різноманітні гарні хмари — від високих, прозорих перистих до химерних і мінливих — купчастих. У дощові дні небо застилають низькі шаруваті хмари.
Літні явища в рослинному світі. Наявність достатньої кількос-ті тепла, вологи, світла сприяє пишному розвиткові рослин.
На більшості дерев улітку достигає, а у деяких і розповсю-джується насіння. Особливо багато ми бачимо завжди легких то-полиних пушинок з маленьким насінням. Одне дерево тополі дає 20—30 млн. насінинок. Вітер підхоплює легеньке насіння з чубчи-ком і відносить за тисячі кілометрів від материнської рослини. На-решті насіння десь падає і, якщо умови сприятливі, проростає. Проте це відбувається дуже рідко, майже все насіння гине. В кри-хітного насіння паросток невеликий. Він не може протидіяти спеці, вітру. Тільки за винятково сприятливих умов він дасть початок но-вій повноцінній рослині. Ось чому ці дерева змушені давати міль-йони насінин. Хай десятки мільйонів загинуть, але якась одна рослинка виживе, і рід тополиний буде продовжений.
Невелика кількість дерев улітку цвіте. На початку червня до-цвітає робінія. В середині червня починає цвісти липа, катальпа.
Продовжують цвісти деякі лісові кущі і кущики — шипшина, малина, чорниці. На кущах, що відцвіли, починає утворюватися насіння. Друга половина червня і липень — пора визрівання бага-тьох лісових ягід. Надзвичайно гарно виглядають улітку лісові галявини, узлісся, на яких можна кожного разу знайти нові кві-тучі трав'янисті рослини. Саме в цей час виділяється серед трав світло-пурпуровим суцвіттям буквиця лікар-ська, сама назва якої свідчить про її викорис-тання.
У червні в лісах починається збір їстівних грибів — лисичок, сироїжок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Флора і фауна літом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок