Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Вдосконалення аналітичного обліку витрат у фермерських господарствах

Вдосконалення аналітичного обліку витрат у фермерських господарствах

Назва:
Вдосконалення аналітичного обліку витрат у фермерських господарствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,62 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вдосконалення аналітичного обліку витрат у фермерських господарствах


Для фермерських господарств облік є основним джерелом оперативної і об'єктивної інформації про розвиток виробництва та здійснення господарських операцій. Обсяг і ступінь її точності визначаються метою господарювання, виробничою необхідністю і економічною доцільністю.
Облік дає змогу фермерcькому господарству провести аналіз його стану, визначити виробничі витрати і валовий доход, норму рентабельності (відношення прибутку від реалізації продукції до витрат на її виробництво) як для господарства в цілому, так і для окремих його галузей. Дані обліку дають змогу скласти фінансову звітність і допомагають виявити слабкі сторони виробничої діяльності, визначити підходи при вирішенні управлінських проблем.
Розвиток виробництва в фермерських господарствах призводить до збільшення як об'єктів обліку, так і облікової роботи в цілому. У зв'язку з цим виникає необхідність їх детальнішої систематизації і виділення головних напрямів облікових робіт, зокрема витрат.
На організацію обліку в фермерських господарствах прямо впливає його спеціалізація. Якщо виробництво спеціалізоване на одній групі культур або тварин, то облік витрат доцільно вести в цілому для господарства. У випадку кількох напрямів діяльності, де є окремі види товарної продукції, варто вести деталізований облік за центрами витрат щодо кожного об'єкта обліку з окремого виду продукції.
Дослідження прийомів обліку витрат у фермерських господарствах проводили вітчизняні вчені: М.Я. Дем'яненко, В.Г. Лінник, П.Я. Хомин, В.А. Дерій, В.Б. Моссаковський, О.Д. Радченко та ін. [3—6].
Так, О.Д. Радченко, характеризуючи просту систему обліку, вважає, що вона "...являє собою синтез вітчизняного обліку в частині використання подвійного запису та зарубіжного, переважно США, — у запозиченні спрощеного обліку витрат" [5]. Однак як зазначають П.Я. Хомин, І.І. Костецький, Я.І. Костецький, "...скорочення і спрощення обліку в селянському господарстві можливе до певної межі, яка забезпечує виконання його інформаційної і контрольної функцій..." [6]. Таку думку поділяє В.А. Дерій, додаючи при цьому, що "відповідно до спеціалізації, технології та організації виробництва селянин (фермер) має визначити об'єкти обліку витрат на виробництво". Грунтуючись на досвіді роботи фермерських господарств Тернопілля, автор вважає, що "...облік витрат на виробництві найзручніше вести у "Книзі обліку витрат і виходу продукції" [3].
Відомо, що аналітичний облік витрат ведеться для складання фінансової звітності, а також формування витрат за видами діяльності та операційними елементами; оцінки запасів та уточнення фактичних витрат; визначення розміру витрат виробництва та збуту; аналізу та управління витратами.
Методичне підґрунтя визначення витрат наведено у П(С)БО 16 "Витрати" [1], де вказано, що витратами визначаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до скорочення власного капіталу підприємства за умови їх достовірної оцінки. Найпоширенішими ознаками класифікації витрат є:
центри відповідальності (місце виникнення витрат);
види продукції, робіт, послуг;
єдність складу (однорідність) витрат;
види витрат;
способи перенесення вартості на продукцію;
ступінь впливу обсягу виробництва на рівень витрат;
календарні періоди;
собівартість продукції.
У фермерських господарствах використовують "котловий" метод обліку витрат, що дає змогу фермеру мати інформацію про розвиток виробництва в цілому і при цьому не конкретизувати витрати за окремими напрямами. В результаті прибуткові галузі виробництва покривають нерентабельні напрями. Якщо виділити групи витрат за основними видами діяльності, то фермер гарантовано зможе контролювати процеси співвідношення витрат і доходів від різних галузей виробництва та здійснювати ефективне управління господарством. У зв’язку з цим, нами пропонується удосконалення методичного забезпечення обліку витрат шляхом застосування аналітичної відомості витрат за напрямами діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вдосконалення аналітичного обліку витрат у фермерських господарствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок