Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Формування органів та взаємодія частин зародка.

Формування органів та взаємодія частин зародка.

Назва:
Формування органів та взаємодія частин зародка.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,80 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування органів
та взаємодія частин зародка.


Наступний етап — формування тканин і органів — пов'язаний з подальшим диференціюванням клітин. В першу чергу, із ендодерми утворюється третій зародко-вий листок — мезодерма, який вростає між екто- і енто-дермою, розділяючи їх. Потім у зародків хребетних тва-рин розпочинається формування нервової трубки і хорди. Нервова трубка утворюється на майбутньому спинному боці зародка шляхом вп'ячування ектодерми у вигляді жолобка. Він поглиблюється, верхні краї його змикаються і утворюється нервова трубка — зачаток центральної нервової системи. В цей же час під нервовою трубкою із ентодерми утворюється тяж клітин, який потім формує хорду. Подальше диференціювання приводить до форму-вання із ентодерми епітелію кишок, травних залоз, а також легень. Із мезодерми утворюються кровоносна, видільна системи, скелет, м'язи. Із ектодерми крім нервової трубки утворюються органи чуття, покривний епітелій і похідні шкіри.
У процесі ембріонального розвитку одні тканини або органи зародка впливають на розвиток інших, розташова-них поряд. Цей вплив здійснюється шляхом складних біохімічних впливів одних частин зародка на інші. Така спрямовуюча дія тканин, що розвиваються, на хід даль-шого розвитку носить назву індукції. Якщо перенести зачаток ока, взятого у одного зародка, під ектодерму другого зародка, із останньої розвинеться кришталик додаткового ока. В цьому випадку перенесений зачаток індукував диференціювання клітин ектодерми в зачаток кришталика. Індукцію можна спостерігати при пересадці спинного краю бластопора одного зародка на стадії гаст-рули іншому на тій же стадії. Ця ділянка бластопора стає Індуктором утворення осьових органів зародка — хорди і нервової трубки. В результаті у зародка утворюється два комплекси осьових органів — один під впливом влас-ного краю бластопора, другий — під впливом перенесено-го. У деяких випадках при цьому вдається отримати два зрощених разом зародки.
Ембріональний період (розвиток) завершується вихо-дом зародка із яйцевих оболонок або народженням у організмів, в яких яйцевих оболонок немає (ссавці). Далі розпочинається постембріональний розвиток, який харак-теризується переходом організмів до самостійного жив-лення і активного руху. Завершується постембріональний розвиток статевою зрілістю і припиненням росту.
Розрізняють прямий і непрямий постембріональний розвиток. Останній ще називається розвитком з перетво-ренням (метаморфозом). При першому типі органи зарод-ка в постембріональний період продовжують розвиватися і безпосередньо перетворюються на органи дорослої тва-рини. У цьому випадку вже на початку постембріонально-го періоду організм має багато подібного з дорослою особиною і відрізняється лише меншими розмірами. Цей тип розвитку характерний для зародків деяких безхребет-них (павуків, деяких кільчастих червів, частини комах) і багатьох хребетних (гризунів, птахів, ссавців). У постембріональному періоді організм веде самостійний спо-сіб; життя, триває його ріст (збільшення маси і розмірів тіла), гістогенез і органогенез (формування і диференціа-ція органів), ускладнюються різноманітні функції організму, формується статева система, вторинні статеві ознаки.
При непрямому типі постембріонального розвитку із зародкових оболонок виходить личинка, яка дуже відрізняється за будовою і способом життя від дорослої особини. Вона може жити в іншому середовищі і мати інший тап живлення. Наприклад, дорослі особини живуть на суші, а личинки — у воді, дорослі є паразити, а личинки — вільноживучі (або навпаки). Це явище слід розгля-дати як пристосування до умов існування, яке виникло у процесі еволюції. У процесі перетворення личинки на дорослу особину відбувається суттєва перебудова всього .організму (метаморфоз). Цей розвиток властивий більшості видів червів, молюскам, багатьом членистоногим, деяким рибам і земноводним (рис. 18, див. рис. 91, 95). Залежно від глибини і форми перебудови, яка відбуваєть-ся в процесі перетворення личинки на дорослу форму, роз-різняють розвиток з повним та неповним метаморфозом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування органів та взаємодія частин зародка.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок