Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Біологія людини

Біологія людини

Назва:
Біологія людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Біологія людини


ПЛАН
Особливості систем крові та кровообігу людини, що зумовлюють її як біологічну і соціальну істоту.
Суть захворювання на цукровий діабет. Допомога та підтримка хворим людям.
Особливості вищої нервової діяльності у підлітків та людей похилого віку.
Вітаміни та їх роль як біологічних каталізаторі. Суть вітамінізованого харчування.
Взаємозв’язок м’язової системи та скелету у забезпеченні руху людини. Порушення скелета. Викривлення хребта. Профілактика цих порушень.


1. Особливості систем крові та кровообігу людини, що зумовлюють її як біологічну і соціальну істоту
Кров — рідка сполучна тканина, що циркулює в судинній системі і складається з рідкої частини — плазми (55—60%) та кров'яних клітин, або формених елементів (40— 45 %). Разом з лімфою і тканинною рідиною кров утворює внутрішнє середовище організму. Перебуваючи в постійному русі, кров постачає всі органи і тканини розчиненими в ній речовинами. Вода і розчинені в ній речовини переходять з крові в тканинну рідину, що омиває кожну клітину. Це забезпечує постійний обмін речовин між органами. Лімфа утворюється з тканинної рідини в лімфатичних капілярах. Безперервне змішування крові, тканинної рідини й лімфи сприяє підтриманню сталості їхнього складу.
Аналізуючи транспортну функцію крові, можна виділити кілька основних напрямів.
1. Дихальна функція полягає в перенесенні кисню від легень до тканин і вуглекислого газу в зворотному напрямку.
2. Живильна функція здійснюється перенесенням поживних речовин (амінокислот, глюкози, жирних кислот тощо) від органів травлення або від органів, у яких ці речовини депонуються, до тканин, в яких відбувається їх подальше перетворення.
3. Видільна (екскреторна) функція пов'язана з перенесенням кінцевих продуктів дисиміляції в нирки або інші органи (шкіру, травний апарат, легені), кров також бере участь у процесі утворення сечі.
4. Регуляторна функція пов'язана з транспортом гормонів та інших біологічно активних речовин, за допомогою яких здійснюється регуляція функцій окремих органів.
5. Терморегуляторна функція. Маючи високу теплопровідність і теплоємність, кров, циркулюючи в кровоносних судинах, збільшує втрату теплоти у разі перегрівання організму або, навпаки, зберігає її при переохолодженні. Це відбувається внаслідок зміни просвіту кровоносних судин у шкірі, підшкірній клітковині, м'язах та внутрішніх органах.
6. Гомеостатична функція (підтримання динамічної стабільності внутрішнього середовища організму) досягається завдяки тому, що кров, омиваючи всі органи й тканини, здатна доставляти (транспортувати) до них фізіологічно активні речовини, в результаті чого змінюється характер діяльності тієї чи іншої системи організму.
Крім транспортної кров виконує також захисну функцію, яка здійснюється лейкоцитами, здатними до фагоцитозу, і речовинами, що забезпечують гуморальний захист організму від шкідливих мікроорганізмів, які потрапили в організм. У крові є антитіла, з якими пов'язаний імунітет. До захисної функції слід також віднести здатність крові до згортання, внаслідок чого припиняється кровотеча в разі поранення.
За наявністю в крові аглютиногенів і аглютинінів усіх людей можна розподілити на 4 групи.
Кровообігом називають рух крові по замкнених порожнинах серця і кровоносних судинах. Він забезпечує рознесення крові по всьому тілу, яка тільки в русі може виконувати свої функції. Рух крові в судинах відбувається завдяки діяльності серця. У людини є два кола кровообігу.
Велике і мале кола кровообігу. З лівого шлуночка насичена киснем кров прямує в найбільшу артерію нашого тіла — аорту. Тут починається велике коло кровообігу. Від аорти, біля самого виходу її з серця, відгалужуються вінцеві артерії, які, утворюючи коронарне (або серцеве) коло кровообігу, постачають кров'ю серцевий м'яз. Аорта утворює поблизу серця дугу (ліву) і прямує у грудну, а потім у черевну порожнину.
Від дуги аорти відходять три великі артерії: плечоголовний стовбур, який поділяється на праву загальну сонну артерію і праву підключичну артерію, ліва загальна сонна артерія і ліва підключична артерія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Біологія людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок