Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп’ютерного навчання в дистанційному курсі «французька мова» у негуманітарних вищих навчальних закладах

Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп’ютерного навчання в дистанційному курсі «французька мова» у негуманітарних вищих навчальних закладах

Назва:
Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп’ютерного навчання в дистанційному курсі «французька мова» у негуманітарних вищих навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп’ютерного навчання в дистанційному курсі «французька мова» у негуманітарних вищих навчальних закладах


Приєднання більшості українських вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації до Болонської Декларації поставило завдання інтеграції української освіти в європейську систему, введення в зв’язку з цим нових навчальних методик, корегування змісту та якості навчання.
Однією із сучасних форм навчання є дистанційна освіта — особлива, вдосконалена форма, що поєднує в собі елементи очного, заочного та вечірнього навчання шляхом використання нових інформаційних технологій.
У результаті дистанційної освіти запроваджується нова організація освітнього процесу, основою якої є самостійна навчально-пізнавальна діяльність студента (при цьому часто на відстані, коли викладач не впливає на студента, проте зберігається можливість спілкування в режимі оn-line).
На відміну від традиційних форм навчання дистанційне вигідно відрізняється цілим рядом нових характеристик, серед яких гнучкість, модульність, можливість отримання освіти одночасно із професійною діяльністю, економічність, технологічність, можливість доступу до багатьох джерел інформації, принцип соціальної рівності [1].
Запровадження дистанційної освіти значно розширює і навіть змінює роль викладача, який виступає в ролі координатора навчального процесу, що, в свою чергу, зобов’язує його постійно вдосконалювати власну методику викладання, підвищувати свій творчий потенціал і кваліфікаційний рівень.
Дистанційний курс «Французька мова» в гуманітарних вищих навчальних закладах характеризується тим, що викладач сам розробляє певну організаційну модель навчального процесу (навчальну програму), яка базується перш за все на самостійній роботі студента. Прямий педагогічний вплив викладач може здійснювати як в режимі реального часу (on-line), так і в асинхронному (off-line). Якщо режим реального часу on-line, що передбачає групові або індивідуальні заняття із застосуванням відповідних технологій — телеконференцій або відеоконференцзв’язку через високу вартість нині складає невелику частку в дистанційній освіті, то режим off-line, який передбачає використання телеконференцій чи електронної пошти, забезпечує діалог викладача з групою або персонально з кожним студентом [2].
Серед технологій дистанційної освіти, що широко використовуються, на першому місці є неінтерактивні (друковані матеріали — методичні посібники, розробки, аудіо- та відеоматеріали), а також засоби комп’ютерного навчання (електронні підручники, комп’ютерне тестування та контроль знань).
Загалом у дистанційному навчанні широко застосовуються інформаційно-рецептивний і репродуктивний методи. За твердженням Л.О. Хоменко у засобах дистанційного навчання зосереджених педагогічно оброблений зміст, що дозволяє говорити про них як про засоби викладання і навчання. Вона виділяє такі засоби: друковані та електронні видання; комп’ютерні навчальні системи в звичайних і мультимедійних варіантах виконання; аудіо, відеонавчальні матеріали [3].
Вирішальним фактором для обрання інформаційних технологій як засобів навчання є їх освітній потенціал та рівень розповсюдженості. В зв’язку з цим, найпоширенішою засобом є асинхронна електронна пошта, яка забезпечує діалог між викладачем і студентом, дає можливість останньому вчасно подавати звіт про засвоєння навчального матеріалу у вигляді відповідей на контрольні тести, запитання.
Водночас розроблені методи навчання через взаємодію студента з освітніми ресурсами, коли він сам корегує ступінь складності навчання. Так, створюється можливість доступу до неінтерактивних засобів та комп’ютерних навчальних програм.
У Національному аграрного університету розроблена концепція дистанційного навчання, яка передбачає застосування таких навчальних технологій як традиційні (case-технології) і комп’ютеризовані [4].
Для забезпечення наповненості дистанційного курсу «Французька мова» на кафедрі підготовлені та апробовані як друковані [5], так і аудіо- та відеоматеріали, що становлять неінтерактивні технології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування неінтерактивних технологій та засобів комп’ютерного навчання в дистанційному курсі «французька мова» у негуманітарних вищих навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок