Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Ластоногі і щитовидні ссавці.Мавпи. Як вищий клас ссавців.Ссавці і екологія навколишнього середовища.Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.

Ластоногі і щитовидні ссавці.Мавпи. Як вищий клас ссавців.Ссавці і екологія навколишнього середовища.Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.

Назва:
Ластоногі і щитовидні ссавці.Мавпи. Як вищий клас ссавців.Ссавці і екологія навколишнього середовища.Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
реферат
на тему:
Ластоногі і щитовидні ссавці.
Мавпи. Як вищий клас ссавців.
Ссавці і екологія навколишнього середовища.
Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.
 


Ссавці, що мешкають у водоймах, переважно морських, передні кінцівки перетворені на ласти, задніх немає, є рудимент тазового поясу. Хвіст складається з товстої шкіри, м'язів і жиру, в ньому немає хребців і розташований він горизонтально. Вушної раковини немає. Товстий підшкірний шар жиру захищає тварину від переохо-лодження. Шерстяний покрив повністю редукований. Кити здатні створювати звуки високої частоти (ультразвуки), які, відбиваючись від підводних предметів, потрапляють до органів слуху і дають змогу тваринам орієнтуватись у повній темряві глибоко під водою, а також спілкуватись між собою.
Зубасті кити (дельфіни, кашалоти) мають багато зубів однакової форми; живляться рибою, великими головоногими молюсками то-що. Беззубі кити (синій кит, гренландський та ін.) не мають зубів. З верхньої щелепи в них звисають рогові пластинки — китовий вус. Кит набирає воду до ротової порожнини і випорскує її через ці «вуса». При цьому затримується їжа (переважно планктонні рако-подібні), яку кит язиком спрямовує в глотку. Китоподібних нещо-давно добували заради жиру та інших цінних речовин; зараз їх про-мисел заборонений, а більшість видів занесено до Міжнародної та регіональних Червоних книг.
Ряд ластоногі: характеристика, представники.
Виключно морські тварини; більшу частину життя вони проводять у воді, на сушу виходять лише в період розмноження. Кінцівки перетворились на ласти, хвіст короткий; зуби погано диференці-йовані. Є товстий шар підшкірного жиру; вушні раковини відсутні або погано розвинені. Живляться рибою, молюсками та іншими морськими тваринами. Серед них є цінні хутрові звірі (морський котик); у різних морях широко розповсюджені тюлені. Поблизу чорноморських берегів мешкає занесений до «Червоної книги Ук-раїни» тюлень-монах. Найбільші з ластоногих — арктичні моржі, що досягають 4 м завдовжки і маси 1,5 т.
Ряд примати: характеристика, представники.
У приматів дуже розвинені великі півкулі головного мозку з числен-ними звивинами. Пальці замість кігтів несуть плескаті нігті. Лицьо-ва частина черепа збудована так, що очі спрямовані вперед для визначення відстані до предметів. Це наслідок первинного способу життя на деревах і необхідно для стрибків з гілки на гілку. Грудних сосків одна пара; великий палець кінцівок протиставлений іншим (пристосування для хапання).
Широконосі мавпи водяться в Південній Америці. У них є широка перетинка між носовими отворами, хвіст завжди довгий і здатний чіплятися за гілки. Представники: мавпа-павук, ігрунки.
Вузьконосі мавпи поширені в Африці й тропічній Азії. Носова пере-тинка в них вузька, хвіст не чіпкий або його зовсім немає. Поділя-ються на мартишкових та людиноподібних.
Мартишкові мають сідничні мозолі (рогові потовщення сідничних півкуль) та защічні мішки, де зберігають їжу — горіхи тощо. Це мартишки, макаки павіани, мандрили.
Людиноподібні мавпи мають дуже розвинену кору великих півкуль. Сідничні мозолі, защічні мішки і хвіст у них відсутні. Шимпанзе та горили водяться в Африці, гібони та орангутани — в Азії.
ОХОРОНА ФАУНИ
Вирішення проблеми покращення екологічного стану біосфери вимагає нового підходу до тваринного світу — фауни. Нині налічується близько 2 млн видів тварин.
Руйнування людиною місць мешкання тварин (біотопів), як і рослин, стає надто небезпечним. Сьогодні під загрозою знищення знаходиться вже близько 600 видів птахів і 120 видів ссавців, багато риб, земноводних, молюсків, комах. А за останні тисячі років, на Землі зникло понад 100 видів звірів, 140 видів птахів. У всіх куточках Землі на всіх континентах нині загострюється проблема знищення місць існування, тварин. Найактуальнішою вона є для, волого- тропічних лісів, але вже відомо багато районів в інших зонах, які за станом тваринного світу можна назвати районами екологічного лиха.
Нині вони — тисячами гинуть у каналах зрошення, на колючих дротах огорож, трубах нафтопроводів, що тягнуться за сотні кілометрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ластоногі і щитовидні ссавці.Мавпи. Як вищий клас ссавців.Ссавці і екологія навколишнього середовища.Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок