Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Особливості формування та обрізування інтенсивних садів

Особливості формування та обрізування інтенсивних садів

Назва:
Особливості формування та обрізування інтенсивних садів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості формування та обрізування інтенсивних садів


Сучасне садівництво базується на інтенсивних технологіях вирощування, при яких на 1 га розміщується 2-5 і навіть до 10 тисяч дерев на карликових вегетативно розмножуваних підщепах (М9 і його клони, М26, Р22, Д1071 та ін.). Такий сад, починаючи з другого року після садіння, забезпечує 15 т/га плодів високої якості, а з 3-4-ого року — 30-40 т/га, чим уже гарантує окупність витрат на його садіння. Урожай 50-60 т/га з пґятого-шостого року такого саду забезпечує йому високу рентабельність.
Карликові підщепи М9, М26, М7, які викликають дуже ранній вступ у пору плодоношення, характеризуються слабким приростом.
Розробка технологій на вегетативно розмножуваних підщепах включає вивчення питань: сортопідщепних комбінувань, формування саду за системою стрімкого веретена із застосуванням літнього обрізування і "виривання" гілок у різні строки, полив разом з підживленням (фертигація), інтегрований захист від шкідників і хвороб, а також умови зберігання плодів у плодосховищах із застосуванням холоду.
В умовах Мліївського інституту садівництва (Центральне відділення) та в приватному секторі було закладено досліди на М9 і MM 106, сорти Флоріна, Фієста, Айдаред, Голден Делішес Рейндерс, Джонавелд. У перший рік дерева не обрізували, за виключенням зрізу центрального провідника на висоті 65-70 см саджанців, які були не кроновані. Бічні пагони відігнули під прямим кутом або наближено до нього. В одному з варіантів укорочення центрального провідника не проводили. Формування виконували за методикою стрімкого веретена. Протягом червня-липня здійснювали зелені операції. Нормування врожаю робили вручну, залишаючи краще розвинені плоди кількостю 20-25 шт. на одне дерево. Поливали з розрахунку 2-4 л/дерево щоденно. В боротьбі з шкідниками та хворобами використовували скор, купроксат, децис, золон і бордоську рідину.
На другий рік продовжували формувати стрімке веретено, обрізування не застосовували, всі бічні пагони у нижній частині крони до висоти 150-160 см від поверхні ґрунту відгинали до прямого кута. Пагони, розміщені вище 160 см і довші 20-25 см, виламували різким рухом до низу (виривали разом з корою). Після двох років формування дерева набули вигляду стрімкого веретена.
На третій рік робота була спрямована на утримання набраної форми стрімкого веретена. На окремих деревах, прищеплених на М9, для сорту Джонавелд застосовували видалення бічних гілок у нижній частині крони. Видаляли гілки, які досягли в місцях відгинання, біля штамбу однієї третьої його товщини. Вирізали, роблячи зріз навскіс, де з нижнього боку залишали 1,5-2 см, а з верхнього не залишали зовсім. Жирові пагони, які не підходили за місцем розташування в кроні для формування шляхом відгинання, були видалені (вирвані разом з корою). Після такого заходу в липні місця видалення до кінця вегетації затягнулись корою і нові пагони не виростали. Там, де жирові пагони вирізали, знову з’являлись нові. У місцях видалення бічних гілок через надмірну товщину косим зрізом рано навесні до розпускання бруньок з нижньої частини виросли гілки на заміщення видалених. Протягом трьох років на М9 у всіх сортах була сформована крона й отримували врожай на другий і третій роки. У сорту Айдаред урожайність становила 75,6-87,2 ц/га. В приватному саду врожайність була у сорту Айдаред досягла 38,1 т/га, Джонавелд — 41,9 т/га, Голден Делішес Рейндерс — 42,1 т/га.
Таким чином, інтенсивні технології забезпечили товарний урожай на другий-третій рік. Основою раннього вступу в товарне плодоношення стали підщепа М9, формування основних скелетних гілок під прямим кутом, висока окуліровка (10-15 см), мінімальне застосування обрізування. Протягом вегетаційного періоду необхідно підтримувати водний режим ґрунту за допомогою краплинного зрошення.
При формуванні не можна уникнути обрізування дерев. Під час обрізування потрібно враховувати вік дерев та їх загальний стан. У сучасному садівництві все більшого значення набуває літнє обрізування дерев.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості формування та обрізування інтенсивних садів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок