Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Народногосподарське значення культури

Народногосподарське значення культури

Назва:
Народногосподарське значення культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,97 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Народногосподарське значення культури
Україна входить до числа найбільших світових виробників бурякового цукру і за сприятливих умов може виробляти його понад 5 млн.т, з яких 3 млн.т -експортувати за кордон. Однак, за останні 15 років посівні площі під цукровими буряками скоротились з 1,6 млн. га до 0,7 млн. га, урожайність - з 280 н/га до 230 ц/га. Обсяги заготівлі цукросировини з 50 млн. т до 16, або більш ніж у три рази.
В аналогічному стані знаходиться бурякоцукрове виробництво в Івано-Франківській області. За цей же період площі під цукровими буряками скоротились з 20 тис. га до 8 тис.га, урожайність - з 329 ц/га до 225 ц/га, валовий збір коренеплодів зменшився у 3,5 рази - з 665 тис.т до 190 тис.т. Більше 60 відсотків зданої сировини надходить з приватного сектору.
Для подолання кризи, яка все ще гнітить сільське господарство України, галузь буряківництва вимагає суттєвої державної підтримки, перш за все в справі структурної перебудови і технічного переозброєння, удосконалення ринкових відносин, а головне, переведення галузі з екстенсивного шляху розвитку на інтенсивний. Це означає значне збільшення кількості внесених мінеральних добрив, заміни застарілої техніки, впровадження у виробництво прогресивних наукоємних і ефективних технологій вирощування, збирання і переробки цукрових буряків, а отже і збільшення рівня витрат та підвищення урожайності цукрових буряків до 35-40 т/га при здешевленні 1 т продукції. .
Цукровий буряк належить до основних цукровмісних рослин, а також має високу кормову цінність - у 100 кг. коренеплодів міститься 26 к.о. Він має також велике агротехнічне значення. Відходи цукровиробництва дефекати використовують для зниження кислотності грунтів.
2. Походження і поширення
Всі відомі види буряка належать до роду Вeta L.
Цукровий буряк входить в самостійний вид.
В процесі еволюції утворилися три природніх групи видів - секції. Самі давні, виникли в результаті природнього відбору флори Південної півкулі і
південне африканських берегів давнього Середземномор'я. Всі сучасні культурні види буряків, які вирощує людина, походять від диких видів. Деякі види буряків в даний час зустрічаються в Середземномор'я, на африканському і європейському побережжях Атлантичного океану, Канарських островах, в Каліфорнії, на берегах Чорного та Каспійського морів, в районах Закавказзя, Середньої Азії.
В країнах Західної Європи вирощувати коренеплідний буряк почали в Північній Італії, а також в прирейнських областях Німеччини і Швейцарії в ХШ-ХІУ ст., тобто значно пізніше, ніж в Київській Русі, де почали його вирощувати в Х-ХЇ ст. З Київської Русі буряк поширився в Великий Новгород, Московську Русь, Польщу, Литву.
Спочатку були виведені столові коренеплідні види буряка, а потім кормові. Чітка диференціація коренеплідного буряка на столовий і кормовий відбулася у XVIII ст. Цукровий буряк з'явився значно пізніше інших форм виду. Він був отриманий врезультаті тривалого відбору із гібридів, які виниклії шляхом природнього схрещення буряка листового з коренеплідним. Отримані гібриди від схрещування буряка кормового, столового і напівцукрового з листовим, мали в першому і другому поколінні більш високу середню цукристість, ніж батьківські форми, а значна кількість гібридних рослин, особливо другого покоління, по цукристості відносяться до типу цукрового буряка.
3. Ботанічна характеристика.
За існуючою класифікацією всі форми буряків (дикі й культурні, одно-, дво- і багаторічні) об'єднують в один ботанічний рід — буряки Вeta L, який належить до родини лободових.
З 15 видів буряків найважливішими є буряки звичайні. Цей вид має
культурні та дикі (одно-і багаторічні) форми.
Коренева система буряків стрижнева, проникає в грунт на глибину 1,5— 2,5 м. Вона складається з потовщеного головного кореня — коренеплоду, де відкладаються запасні поживні речовини, і великої кількості бічних корінців, які виходять із двох протилежних боків головного кореня.
Коренеплід буряків умовно поділяють па три частини: головку, шийку і власне корінь, або кореневе тіло.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Народногосподарське значення культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок