Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Клас комах, загальна характеристика. Кімнатна муха

Клас комах, загальна характеристика. Кімнатна муха

Назва:
Клас комах, загальна характеристика. Кімнатна муха
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,82 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Клас комах, загальна характеристика. Кімнатна муха


ПЛАН
Вступ
1. Клас Комахи
2. Кімнатна муха
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Вивчаючи клас комах, слід зазначити їх винятково велику роль як у житті людини, так і в природних процесах. У зв'язку з тим що комахи становлять значну частку наземної фауни, вони істотно впливають на рослинний і тваринний світ Землі. Комахи зустрічаються в усіх районах суші, в тому числі в пустелях, високо в горах і в полярних районах.
Існування багатьох комах тісно пов'язане з життям рослин. Під час масового розмноження комахи знищують або пошкоджують рослини на величезних територіях. Проте крім шкоди комахи приносять велику користь рослинництву як запилювачі квіткових рослин. У ході еволюції виробилась чудова взаємна пристосованість між багатьма видами комах і квіткових рослин (наприклад, у рослин є різні пристосування для запилення їх певними видами комах, а у комах довжина і форма хоботка чітко відповідає будові квітки тих рослин, які вони запилюють).
Комахи руйнують відмерлі частини рослин. Багато видів комах та їхні личинки беруть участь у ґрунтоутворювальних процесах, прискорюють утворення перегною. Багато хребетних (риби, земноводні, плазуни, птахи і ссавці) живляться комахами, що перебувають на різних стадіях розвитку.
1. Клас Комахи
Комахи — справжні наземні безхребетні. Клас налічує близько 1 млн видів. Тіло комах чітко розділене на голову груди і черевце. Голова утворена чотирма сегментами. Грудний відділ складається з трьох сегментів, кожен з яких має по парі кінцівок. Другий і третій сегменти на спинній частині зазвичай несуть по парі крил. Черевце складається з б—12 члеників.
Дихальна система представлена трахеями. Це численні розгалужені трубки, в які повітря потрапляє крізь спеціальні отвори — дихальця, або стигми, їх по два на кожному членику черевця і дві пари на грудях. Трахеї розподіляють по тілу повітря, що досягає всіх органів. Дихання комах пов'язане з роботою м'язової системи черевця: під час його скорочення повітря виштовхується з трахей, а під "ас розширення черевця в них надходить свіже повітря.
Органи кровообігу складаються із серця і судин. Серце і аорта розміщені на спинному боці черевця. Оскільки є розгалужена сітка трахей, кровоносна система розвинена слабко і позбавлена функції переносника кисню. Безбарвну рідину, яка циркулює по кровоносній системі, називають гемолімфою. В ній містяться білі кров'яні тільця.
Органи виділення — численні трубочки (мальпігієві судини), які сліпо замкнені на вільному кінці, а іншим кінцем впадають у кишку на межі між середнім і заднім її відділами, їхній просвіт заповнений зернами сечової кислоти — головним продуктом дисиміляції у комах. Крім того, видільну функцію виконує жирове тіло. В ньому також нагромаджується, хоч і не виводиться з тіла, сечова кислота, тому з віком концентрація її в жировому тілі збільшується. Жирове тіло — це "нирка" накопичення. Проте основна функція жирового тіла — нагромадження запасних поживних речовин: жиру, глікогену, білка. За рахунок цих поживних речовин розвиваються яйця.
Нервова система комах побудована за типом черевного нервового ланцюга, проте може досягати дуже високого рівня розвитку і спеціалізації. Центральна нервова система включає головний мозок, підглотковий ганглій і сегментарні ганглії черевного нервового ланцюга, які розміщені в тулубі. Головний мозок характеризується складною гістологічною будовою. У більшості комах ганглії черевного нервового ланцюга концентруються в поздовжньому напрямі.
Двокрилі. До цього ряду належать комарі, мухи, оводи тощо. Вони мають лише передню пару крил, друга пара значно зменшена і від неї збереглися лише булавоподібні утвори — дзижчальця.
2. Кімнатна муха
Кімнатна (хатна) муха поширена скрізь. На її голові розміщені фасеткові очі й вусики — органи нюху, на лапках — органи смаку. Між кігтиками її лапок знаходиться клейка, вкрита волосками подушечка, що дає змогу мусі повзати по вертикальних площинах, склу, стелі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Клас комах, загальна характеристика. Кімнатна муха

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок