Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Методика роботи з друкованими наочними посібниками на уроках природознавства. Методика використання екранних посібників, телепередач і звукозаписів. Малювання і креслення схем. Моделювання

Методика роботи з друкованими наочними посібниками на уроках природознавства. Методика використання екранних посібників, телепередач і звукозаписів. Малювання і креслення схем. Моделювання

Назва:
Методика роботи з друкованими наочними посібниками на уроках природознавства. Методика використання екранних посібників, телепередач і звукозаписів. Малювання і креслення схем. Моделювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,22 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Методика роботи з друкованими наочними посібниками на уроках природознавства. Методика використання екранних посібників, телепередач і звукозаписів. Малювання і креслення схем. Моделювання


Мета. Познайомити учнів з різними видами (екран) наочних посібників і методикою їх використання на уроках природознавства.
Виробляти навики у роботі з різними видами наочних посібників, розвивати творчість. самостійність у підборі посібників. Розкрити значення використання їх на уроках природознавства.
Обладнання. Підручники «Природознавства» 2 і 3 кл програми середньої загальноосвітньої школи.
Таблиці природних зон, д/м «Нафта» гербарії рослин, роз даткові картки.
Література. В.П. Городенко «Методика преподавання природознавства» Л.К. Нарочна «Методика викладання природознавства» ж. «Початкова школа» 80 р. №40, ст. 42
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
а) 1. Провести аналіз підручника «Природознавство» 2 кл.
2. Провести аналіз підручника «Природознавство» ІІ кл.
3. Методика роботи на уроках природознавства з планом і картою.
4. Використання на уроках природознавства натуральних наочних посібників.
б) 1. Записати вимоги до уроків.
2. Структура комбінованого уроку.
Фронтально.
Що таке урок? Типи уроків з природознавства.
Методика підведення підсумків спостережень.
Етапи уроку – екскурсії.
Які практичні роботи на місцевості в класі природознавству передбачені програмами.
Перевірити виконання практичної роботи.
ІІІ. Актуалізація життєвого досвіду.
Які засоби навчання ви знаєте?
Що таке засоби навчання?
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
V. Сприймання і усвідомлення матеріалу.
План
Друковані наочні посібники, методика роботи з ними; значення їх в навчальному процесі.
Значення та використання на уроках природознавства екранних наочних посібників.
Методика демонстрування діафільмів та діапозитивів.
Методика демонстрування кінофільмів.
Методика роботи з кодоскопом, використання звукозаписів та телепередач.
Використання на уроках природознавства моделювання, малюнків, схем на класній дошці.
VІ. Узагальнення і систематизація матеріалу.
Які методичні прийоми використовуються при роботі з таблицею?
Як потрібно використовувати таблицю на уроках природознавства в початкових класах?
Яке значення використання екранних посібників в процесі навчання?
Яка методика використання діафільмів?
Як можна демонстрацію кінофільму поєднувати з іншими навчальними посібниками?
Як краще організувати роботу з телевізійними передачами по природознавству?
Практична робота. Розробка окремих фрагментів уроку з застосуванням різноманітних засобів навчання.
VІІ. Підсумок уроку.
VІІІ. Домашнє завдання § 18, 19, 20. Закінчити практичну.
Скласти епіфільм (тема – вільна).
1. Мета використання друкованих посібників: недоступність сприймання окремих об’єктів в природі, для виправлення уявлень.
Таблиця «Осінь»
«Перелітні птахи» (використання таблиці і чучело).
а) послідовність аналізу (від загального до окремого)
- розгляд картин
- виділення окремих об’єктів
- встановлення взаємозв’язків (мит. і хв.)
- порівняння з іншими об’єктами
- місце в природі (рослини і зміни від скорочення для водойми, сума) зміни в траваринному світі – залежність від їжі) (рослини світло-)
б) розгляд ландшафтних таблиць природознавство 212 (товсто хвості тушканчик і курдючна вівця – в хвості верблюди – в горбах впадають у сплячку черепахи, ховрашок, ящірки зариваються в пісок.
в) поєднання демонстрування таблиці з натуральними об’єктами: таблиця «Рослини пустині» гербарій.
Робота з графічними наочними посібниками.
1. Види графічних посібників
(Вивчення предметів і явищ, недоступних для безпосереднього сприймання їх у натурі, вчитель використовує картини, таблиці, схеми, кольорові листівки, роз даткові картки).
2. Значення графічних посібників.
- коли предмети і явища недоступні для сприймання в натурі;
- уявлення з розповіді не закріплено зоровими образами;
- допомагають створити образні уявлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Методика роботи з друкованими наочними посібниками на уроках природознавства. Методика використання екранних посібників, телепередач і звукозаписів. Малювання і креслення схем. Моделювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок