Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Репертуар української сільськогосподарської періодики 20-30-х рр. ХХ ст. — джерельна база з історії науки і техніки

Репертуар української сільськогосподарської періодики 20-30-х рр. ХХ ст. — джерельна база з історії науки і техніки

Назва:
Репертуар української сільськогосподарської періодики 20-30-х рр. ХХ ст. — джерельна база з історії науки і техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Репертуар української сільськогосподарської періодики 20-30-х рр. ХХ ст. — джерельна база з історії науки і техніки


Поряд з теоретичними проблемами вивчення періодичних видань слід зазначити необхідність створення їхнього репертуару. Що ж до практичних здобутків на цьому шляху, слід наголосити на діяльності Бібліотечно-бібліографічного бюро Сільськогосподарського наукового комітету України. Особливо плідним періодом стали 1922-1927 роки. Унаслідок копіткої праці Бюро встигло підготувати до друку декілька томів матеріалів до сільськогосподарської бібліографії України. Але побачив світ лише перший том. Збірник мав назву "Матеріяли сільсько-господарської бібліографії України" [8]. Систематичний покажчик складено за краєзнавчим принципом, де поряд з книгами зібрано статті з різних періодичних видань.
Як показав аналіз, систематичної реєстрації сільськогосподарської періодики ранньої радянської доби не здійснювалося, порівнюючи з тим, як це проводилося до 1917 р. (Систематична реєстрація журнальних статей із сільського господарства велася тільки з 1884 по 1911 роки включно). За радянської доби з 1931 року аналітичний розпис журнальних статей починає вміщуватися у збірниках Всесоюзної асоціації сільськогосподарської бібліографії "Сельскохозяйственная литература СССР" [9, с. 44]. Бібліографія статей з сільського господарства завжди заслуговувала пильної уваги, адже галузеві журнали, зважаючи на відгуки багатьох учених, мали великий вплив на розвиток вітчизняної агрономічної думки [9, с. 44]. З 1934 року важливим джерелом стає "Літопис періодичних видань" Всесоюзної Книжкової палати. У 1938-1939 роках виходить "Ежегодник периодических изданий СССР".
З 1936 року Книжкова Палата України випускає "Літопис журнальних статей". Відмітимо її значну заслугу у поновленні роботи над бібліографічним репертуаром преси у повоєнні роки. Так, у 1956 році виходить із друку покажчик "Періодичні видання УРСР. 1918-1950: Журнали" [10], який з роками стає бібліографічною рідкістю, адже наклад його становив лише 1000 примірників. Посібник не повністю враховує всі журнали, про що й було зазначено у його вступній частині. Збірник Всесоюзної КП "Периодическая печать СССР. 1917-1949: Журналы, труды и бюллетени по сельскому хозяйству" [11] є більш вичерпним. Особливої уваги в ньому заслуговувало виявлення періодичних видань дослідних установ. Але слід зазначити, що періодичні видання науково-дослідних станцій відображені все ж недостатньо порівняно з іншою сільськогосподарською періодикою.
Центральна наукова сільськогосподарська бібліотека Української академії аграрних наук у 1987 році випустила "Перечень отечественных журналов по сельскому хозяйству, хранящихся в депозитарном фонде ЦНСХБ ЮО ВАСХНИЛ" [12], у якому висвітлено періодичну продукцію, присвячену аграрній галузі України. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського у 1998 році видала посібник "Джерела українознавства" [13], де подано відомості покажчиків змісту окремих часописів з сільськогосподарської тематики.
Отже, попередні розробки не охоплюють загалом проблему: не повністю відтворено репертуар сільськогосподарської періодики, особливості її розвитку; не розкрито, можливо, найважливіше її значення — як історичного джерела, не з'ясовано місце у житті нації, загальноукраїнському розвитку. У науковий обіг необхідно якомога повніше вводити невідомі та забуті видання.
У цьому плані, безперечно, позитивним фактом є створення при Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці Української академії аграрних наук Центру історії аграрної науки з метою проведення галузевих комплексних наукових досліджень, зокрема з проблем започаткування, становлення та розвитку сільськогосподарської дослідної справи, освіти, науки і техніки України, а також вивчення внеску в сільськогосподарську науку видатних вітчизняних учених, маловідомих, забутих, репресованих. Адже незважаючи на те, що в Україні сільське господарство є однією з провідних галузей, сторінки його історії залишаються не достатньо розкритими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Репертуар української сільськогосподарської періодики 20-30-х рр. ХХ ст. — джерельна база з історії науки і техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок