Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Дослідна справа у рослинництві

Дослідна справа у рослинництві

Назва:
Дослідна справа у рослинництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Дослідна справа у рослинництві.
У рослинництві використовують різні методи досліджень: польовий, лабораторний, лабораторно-польовий, вегетаційний. Головне значення має польовий метод, вивчення та інтродукція нових перспективних культур. Цим методом досліджують і вирішують більшість теоретичних і практичних питань біології, екології і технології вирощування польових культур.
Різновидами польового досліду є масові та географічні досліди за єдиними схемами, які дають змогу узагальнити одержаний матеріал на великих територіях. За цим принципом працює мережа державних сортовипробувальних дільниць і станцій, які розміщені безпосередньо в господарствах, проводять географічні досліди з вивчення різних культур, сортів, інтродукції нових видів польових культур, ефективності добрив тощо.
Велике значення мають різні рекогносцирувальні дослідження, які проводять на невеликих ділянках, практично в одній повторності, частіше в колекційно-демонстраційних розсадниках.
Польовий метод, який застосовують у польових дослідах, поєднується з іншими, що дає змогу краще дослідити взаємозв’язок різних факторів впливу на рослину. Найчастіше польовий і лабораторно-польовий досліди поєднують з вегетаційним. Останній проводять у спеціальних приміщеннях – вегетаційних будиночках, на невеликих площах, нерідко з насипного грунту, у вегетаційних посудинах, наповнених грунтом, піском або розчином солей (водні культури). Цей метод дає поглиблені дані стосовно реакції рол сни на різні фактор вегетації, а також при їх взаємодії. Разом з тим, як зазначав Д.М. Прянишников, вегетаційний метод більш точний, але менш вірогідний, а польовий – менш точний, проте більш вірогідний.
Для поглибленого вивчення дії біотичних і абіотичних факторів – світла, тепла, вологи живлення, біохімічних та фізіологічних процесів у селекції, а останнім часом і для біотехнологічних досліджень використовують камери штучного клімату, а також спеціальні споруди – фітотрони. В них можна моделювати різні режими вегетації (світловий, тепловий, водний, поживний), отримувати кілька врожаїв за рік, що важливо для прискорення селекційного процесу. Все це доповнюється різними методами лабораторних досліджень, під час яких визначають у разі потреби вміст у рослинах азоту, фосфору, калію, кальцію та інших макро- і мікроелементів, білка, клітковини, жиру, без азотистих екстрактивних речовин. при вирощуванні рослин за екологічно чистими технологіями важливо контролювати також вміст у них радіонуклідів, важких металів, дігоксину і фурану та інших шкідливих речовин.
Великого значення у вивченні живлення рослин набувають дослідження із міченими атомами. Цей метод дає змогу вивчати переміщення елементів живлення та інших речовин у рослині.
Дедалі ширше в дослідженнях застосовують електронно-обчислювальну техніку, яка різко скорочує процес узагальнення експериментального матеріалу, дає змогу створювати моделі продукційного процесу, оперативно виробляти інформацію.
Завершальним етапом у процесі досліджень є виробничий дослід, під час якого апробують в умовах виробництва одержані результати, дають їм всебічну практичну оцінку. Виробничі досліди проводять на площах 1-2,2 га і більше в 1-2-разовій повторності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Дослідна справа у рослинництві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок