Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Типи поділу рослинних клітин. Ціанобактерії. Особливості будови та форма клітин справжніх бактерій

Типи поділу рослинних клітин. Ціанобактерії. Особливості будови та форма клітин справжніх бактерій

Назва:
Типи поділу рослинних клітин. Ціанобактерії. Особливості будови та форма клітин справжніх бактерій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Типи поділу рослинних клітин. Ціанобактерії. Особливості будови та форма клітин справжніх бактерій”.


ПЛАН
Типи поділу рослинних клітин
Загальна характеристика Дроб’янок. Їх класифікація.
Особливості та форма клітин справжніх бактерій.
Ціанобактерії.


ПОДІЛ КЛІТИНИ
Кількість клітин в організмі збільшується в результаті їх поді-лу. Причини, що зумовлюють процес поділу, різноманітні: порушен-ня нормального співвідношення між об'ємами ядра і цитоплазми, коли цитоплазма настільки збільшується, що ядро не може регу-лювати життєві процеси, які відбуваються в клітині; порушення співвідношення об'єму клітини і загальної поверхні клітинної стін-ки; вплив різних стимуляторів (гормонів, продуктів розпаду клі-тини тощо).
Розрізняють три типи поділу: амітоз (прямий поділ), мітоз, або каріокінез (непрямий поділ), і мейоз (редукційний поділ).
Амітоз здійснюється шляхом перешнурування ядра на дві і біль-ше частин, які не завжди однакові. Часто поділ ядер не закінчується поділом клітин і тоді виникають клітини з великою кількістю ядер. Відразу за перешнуруванням ядра відбувається поділ цито-плазми. Під час амітозу хромосоми розподіляються між дочірними клітинами нерівномірно, тому не забезпечується їхня біологічна рівнозначність. Амітоз спостерігається у молодих, нормально роз-винутих клітинах, наприклад у денці цибулини цибулі, в тканинах кореня, але найчастіше він відбувається у високодиференційованих і старих клітинах.
Найпоширенішим способом поділу клітин є мітоз. Мі-тоз – це непрямий поділ соматичних клітин, при якому утворю-ються дві клітини з набором хромосом, ідентичним кількісно і якіс-но материнській клітині. Сукупність саморегулювання процесів, які відбуваються в клітині протягом часу, що минає від одного поділу до другого, називаються мітотичним циклом. мітотичний цикл складається з інтерфази й мітозу, що тісно зв’язані між собою, він триває приблизно 10-20год. Мітоз забезпечує ріст і розвиток рослин.
У мітозі розрізняють чотири фази: профазу, метафазу, анафазу і телофазу. Проміжок час між двома послідовними поділами клітини називається інтерфазою. Інтерфаза – найтриваліша частина мітотичного циклу. В інтерфазі виділяють три періоди: пресинтетичний, в якому відбувається ріст клітини, що утворилася, відтворення цитоплазматичних структур, синтез РНК і білка, на-копичення енергії; синтетичний – реплікація молекул ДНК, утворення двох хроматид; постсинтетичний – синтез білка, накопичення енергії. Як тільки ця підготовка закінчується, настає профаза.
У профазі в ядрі починають виявлятися хромосоми. Кожна з них складається з двох тонких ниток – хроматид, які безладно пе-реплетені між собою. У цей час ядерце зменшується і згодом зникає разом з ядерною мембраною, нуклеоплазма змішується з гіало-плазмою.
У метафазі закладається ахроматинове веретено, хромосоми максимально спіралізуються і розміщуються в екваторіальній пло-щині клітини. Паралельно з цим з полюсів клітини виростають на-зустріч один одному конуси ахроматинової фігури, утворюючи су-цільне веретено. Наприкінці метафази хроматиди починають роз-ходитись.
На стадії анафази хроматиди розходяться до протилежних по-люсів веретена, і кожна хроматида стає хромосомою.
У телофазі хромосоми деспіралізуються, мітотичне веретено руйнується, утворюється ядерна оболонка. Закінчується поділ клітини утворенням клітинної оболонки між двома новоутвореними кліти-нами. Цей процес називають цитокінезом.
Мейоз – поділ ядра, який відбувається перед статевим проце-сом. Під час мейозу ядро ділиться в два етапи: гетеротипний і гомеотшгний. У кожному з цих поділів виділяють чотири фази: профазу, метафазу, анафазу і телофазу.
У профазі першого поділу гомологічні хромосоми можуть обмі-нюватися між собою окремими частинами. Наприкінці профази вкорочені й потовщені хромосоми відходять до периферії, зникають ядерця й ядерна оболонка, утворюється ахроматинове веретено. Настає друга фаза поділу – метафаза. Хромосоми лише розділя-ються двома взаємно перпендикулярними щілинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Типи поділу рослинних клітин. Ціанобактерії. Особливості будови та форма клітин справжніх бактерій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок