Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Життя і наукова діяльністьЧарлза Дарвіна

Життя і наукова діяльністьЧарлза Дарвіна

Назва:
Життя і наукова діяльністьЧарлза Дарвіна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Життя і наукова діяльність
Чарлза Дарвіна
(1809-1882)


Ч. Дарвін жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли при-родознавство було на піднесенні, в науці здійснювались важливі від-криття. Він не мав систематичної біологічної освіти (два роки нав-чався на медичному факультеті в Едінбурзі, а потім перейшов до Кембріджського університету, де в 1831 р. закінчив богословський факультет), але дуже захоплювався природничими науками, ціле-спрямовано вивчав спеціальну літературу, займався колекціонуван-ням, мисливством, брав участь в експедиціях по дослідженню геоло-гії, фауни, флори окремих районів Англії, був спостережливим, за-нотовував бачене і намагався дати йому раціональне пояснення. Він зблизився з такими відомими вченими, як зоолог Грант, ботанік Генсло, геолог Седжвік. І не дивно, що, коли виникла потреба ре-комендувати досвідченого натураліста до складу експедицій Генсло назвав саме Ч. Дарвіна, який мав достатні природничі знання і на-вики польового дослідника.
В кінці 1831 р. почалась п'ятирічна кругосвітня подорож на ко-раблі «Бігл». Ця подорож була важливою подією у житті Дарвіна, справжньою школою для нього. Інтенсивно працюючи як геолог, зо-олог, ботанік, він зібрав величезний І дуже цінний науковий мате-ріал, який відіграв виключну роль в розвитку еволюційної ідеї.
Геологічні спостереження на океанічних островах, в Південній Америці, Кордільєрах та інших місцях підтвердили думку Ч. Лайєла про постійну зміну поверхні Землі під впливом зовнішніх і внут-рішніх причин. Зіставляючи різні факти, Дарвін приходить до вис-новку, що вимирання видів тварин і рослин минулих епох не можна пояснити якимись «великими катастрофами».
Дарвіну належить ряд цікавих палеонтологічних знахідок. По-рівняння скелетів викопних лінивців, панцирників і тих, що існують тепер, показало, що їх кістяк характеризується багатьма спільними рисами; разом з тим в будові їх скелета е помітні відміни. Проана-лізувавши численні факти, Дарвін приходить до висновку, що вимер-лі тварини й існуючі мають спільне походження, але останні істотно змінились. Причиною цього могли бути зміни, що відбувались з ча-сом на земній поверхні. Вони ж могли бути й причиною вимирання видів, рештки яких знаходять у земних нашаруваннях.
За час кругосвітньої подорожі Ч. Дарвін зібрав цікаві матеріа-ли, які пояснюють закономірності географічного поширення організ-мів в широтному (від Бразілії до Вогняної Землі) і у вертикально-му (при підйомі в гори) напрямах. Він звертає увагу на залежність фауни і флори від умов існування тварин і рослин.
Особливо цінний матеріал Ч. Дарвін зібрав на островах Галапагоського архіпелагу, які знаходяться в екваторіальній зоні Тихо-го океану на відстані 800—900 км на захід від берегів Південної Америки. Дарвіна особливо вразила своєрідність фауни і флори Галапагосів. На архіпелагу трапляється порівняно небагато видів, але для більшості з них характерною є велика кількість особин. Дарвін зібрав 26 видів наземних птахів, причому всі вони, за винятком од-ного, зовсім особливі і більше ніде не попадаються. Він описав ІЗ видів в'юрків—птахів-ендеміків, тобто поширених тільки в цьому районі. Крім інших ознак, види в'юрків відрізняються формою і роз мірами дзьоба — від масивного, як у дубоноса, до невеликого і тоненького, як у зяблика чи малинівки. Дарвін довів, що особливості будови дзьоба залежать від характеру їжі птахів (насіння рослин, комахи тощо). Цікаво, що на різних островах трапляються різні форми в'юрків, і Дарвін зауважує, що можна дійсно уявити собі, що був взятий один вид і модифікований в різних кінцях архіпелагу. Цих птахів зоологи називають дарвіновими в'юрками.
Порівнюючи фауну Галапагосів і Південної Америки, Дарвін констатує, що тваринний світ архіпелагу несе відбиток материкових форм і разом з тим є особливим галапагоським варіантом. Подібне явище він спостерігав і на островах Зеленого мису, де встановив схожість острівних форм тварин з африканськими видами. Ці й ін-ші факти навели Дарвіна на думку про те, що острови заселялись материковими формами, від яких походять види, що істотно зміни-лись у нових умовах існування на островах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Життя і наукова діяльністьЧарлза Дарвіна

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок