Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> КОЗЛЯТНИК ЛІКАРСЬКИЙ,КОМОННИК ЛУЧНИЙ,КОНВАЛІЯ ЗВИЧАЙНА

КОЗЛЯТНИК ЛІКАРСЬКИЙ,КОМОННИК ЛУЧНИЙ,КОНВАЛІЯ ЗВИЧАЙНА

Назва:
КОЗЛЯТНИК ЛІКАРСЬКИЙ,КОМОННИК ЛУЧНИЙ,КОНВАЛІЯ ЗВИЧАЙНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,77 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Опис рослин:
КОЗЛЯТНИК ЛІКАРСЬКИЙ,
КОМОННИК ЛУЧНИЙ,
КОНВАЛІЯ ЗВИЧАЙНАКОЗЛЯТНИК ЛІКАРСЬКИЙ
(чокабук)
Galega officinalis

Багаторічна трав'яниста рослина родини бобових. Стебло висхідне, розгалужене, голе або розсіяноволосисте, до 80 см заввишки. Листки непарноперисті, з 4 - 10 пар бокових довгасто-лінійних або лінійно-ланцетних листочків. Квітки неправильні, ясно-голубі, зрідка білі, в щільних багатоквіткових пазушних китицях. Цвіте у червні - серпні. Плід - біб.
Росте на берегах річок, по чагарниках, на вологих місцях і узліссях.
Для лікарських потреб використовують траву козлятника лікарського, зібрану під час цвітіння рослини, зрізуючи верхні трав'янисті частини.
Трава колзятника лікарського містить алкалоїд галегін, глікозид галютеолін, дубильні, мінеральні й гіркі речовини, сапоніни, вітаміни та ін.
В народній медицині козлятник лікарський використовують як потогінний і сечогінний засіб, при цукровому діабеті, порушеннях обміну речовин, для підвищення секреції молока у матерів-годувальниць, при укусах змій, при захворюваннях шкіри (екзема, лишай)
Внутрішньо - настій трави козлятника лікарського (10 г на 200 мл окропу, настояти 50 хв) пити по 1 ст ложці п'ять разів на день.
Зовнішньо - настій трави (20 г на 200 мл окропу настояти протягом 50 хв) для обробки пошкоджених ділянок шкіри.


КОМОННИК ЛУЧНИЙ
(борода чортова, коноплі лісні, кумуниця,
лизун, ранник, сивець)
Succia pratensis

Багаторiчна кореневищна трав'яниста рослина родини черсакових. Стебло прямостояче, просте, волосисте, до 80 см заввишки, з двома супротивними квiтконосними пагонами на верхiвцi. Листки супротивнi, цiлокраї. Квiтки дрiбнi, зiбранi в щiльну головку, вiночок чотирилопатевий, лiловий або синьо-лiловий. Цвiте у квiтнi - травнi. Плід - сiм'янка.
Росте на луках, по чагарниках.
Для лiкарських потреб використовують траву, зiбрану пiд час цвiтiння i кореневища, якi викопують восени.
Рослина мiстить глiкозиди, дубильнi i мiнеральнi речовини, сапонiни.
Галеновi препарати комонника лучного мають сечогiннi, вiдхаркувальнi, глистогіннi болетамувальнi, ранозаговальні властивостi.
Галеновi препарати використовують при набряках, хворобах нирок, гастритi, виразковiй хворобi шлунка, бронхiтах, як вiдхаркувальний засiб. Мiсцево - для загоювання ран i виразок.
Внутрiшньо - вiдвар трави комонника лучного (1:30) приймати по 1 ст ложцi 4 рази на день. Порошок кореневища по 1 ч ложцi тричі на день.
Зовнiшньо - вiдвар трави (1:20) служить для обробки ран, виразок, обмивань, примочок.


КОНВАЛІЯ ЗВИЧАЙНА
(ванник, гладиш, дьондюраг, дьондьвiраг, конвалія, кукуричка, ладичка,
ланиш, лiсовий язик, любка, набітойка, маївка, мамина сльоза)
Convallaria majalis

Багаторiчна трав'яниста рослина родини лiлiйних. Має довге повзуче розгалужене кореневище. Квiтконосне стебло прямостояче, голе, безлисте. Листки (їх два) прикореневi, елiптично-ланцетнi, загостренi. Квiтки дзвоникоподібнi, бiлi, запашнi, в пониклiй китицi. Цвiте у квiтнi - травнi. Плід - червона куляста ягода.
Хто не знає тих ніжних та запашних весняних квітів, котрі, мов чарівні білосніжні перлини, розсипані попід тінявими деревами в лісі, на галявинах, по байраках. Конвалії ... Скільки легенд пов'язано з ними, скільки казок!
Кажуть різне: в конвалії нібито ховаються на ніч сонячні зайчики; квітки конвалій - то ліхтарики гномів; у квітках живуть маленькі лісові чоловічки - ельфи. Білосніжка рятуючись від лихої мачухи, розсипала своє намистечко, і воно перетворилось на запашні квіти.
У давніх грецьких міфах мовиться, що богиня полювання Діана якось потрапила до незнайомого їй лісу, де жили фавни. Вони закохалися в горду Діану і стали її переслідувати. Струнка, спритна дівчина втекла. Але дуже далеко та швидко довелося їй бігти. Отож її тіло вкрилося краплинками духмяного поту, який перлинами падав навкруги і перетворювався на чарівні квіти.
Одна з наших легенд оповідає, що конвалії - то ніжний щасливий сміх Мавки, який перлинами розкотився в лісі, коли вона вперше відчула радість кохання.
У російському фольклорі побутує легенда про те, красень Ландиш палко покохав красуню Весну i благав, щоб назавжди залишилася з ним.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: КОЗЛЯТНИК ЛІКАРСЬКИЙ,КОМОННИК ЛУЧНИЙ,КОНВАЛІЯ ЗВИЧАЙНА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок