Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 10

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
На Європейському континенті він вперше був виявлений в 1940 році в Угорщині, через кілька років швидко поширилася в Австрії, Чехословакії, Румунії і Югославії. У метелика білосніжні крила (розмах-2,5- 3,5 см), у деяких особин на черевці і на крилах є дрібні чорні крапки. Вусики в самки нитковидні, у самця пір'ясті, чорні з білим нальотом. Гусениці можуть харчуватися більш ніж на 200 видах рослин. Характерно, що в Європі вони віддають перевагу шовковиці, яку майже не чіпають в Америці. Гусениці зверху коричнево-бархатисті з чорними бородавками, що несуть довгі волоски; з боків лимонно-жовті смуги з бородавками жовтогарячого кольору; довжина 3,5 см. Зимують лялечки, що знаходяться під корою дерев, у розвилках гілок і під опалими листками. Метелик відкладає яйця на нижній бік листків, розміщаючи в кладці від 300 до 800 яєць. Гусениці розвиваються протягом 35-45 днів. Молоді гусениці живуть у гніздах, сплетених із шевковинок. У поширенні цих метеликів велику роль відіграють вітри, що сприяють їх перельотам. Нові вогнища цього шкідника виявляються уздовж залізничних магістралей і шосейних доріг. Американський білий метелик представляє важливий карантинний об'єкт державного значення.
Серед інших комах лускокрилі являють собою порівняно "молоду" групу: викопні метелики відомі тільки починаючи з третинних відкладень. У той же час це другий по числу видів ряд комах, що включає в себе близько 140 000 видів і, що уступає по розмаїтості форм тільки ряду жуків. Лускокрилі поширені па усьому світові; особливо багато їх у тропіках, де зустрічаються найбільш красиві і найбільші форми, що досягають у ряді випадків у розмасі крил майже 30 см, як в одного із самих великих у світі метеликів - совки агріппи (Thysanіa agrіppіna), поширеної в лісах Бразилії. Ряд лускокрилі поділяють на три підряди - нижчі рівнокрилі, вищі рівнокрилі і різнокрилі, що відрізняються особливостями будови крил.
ПІДРЯД НИЖЧІ РІВНОКРИЛІ МЕТЕЛИКИ (MІCROJUGATA) Сюди відносять невелике число видів метеликів, що мають примітивну будову крил: у них на обох крилах майже однакове жилкування; переднє крило несе на внутрішньому краї в основі вузьку лопастинку, що зачіпається за заднє крило. Хоботок або дуже короткий, або зовсім відсутній; на гомілках є шпори.
ПІДРЯД ВИЩІ РІВНОКРИЛІ МЕТЕЛИКИ (MACROJUGATA) У вищих рівнокрилих метеликів на обох крилах жилкування теж майже однакове. Від представників попереднього підряду їх легко відрізнити завдяки відсутності шпор на гомілках. Крім того, це середнього або великого розміру комахи, серед яких є дуже великі форми.
ПІДРЯД РІЗНОКРИЛІ МЕТЕЛИКИ (FRENATA, АБО HETEROPTERA) До цього підряду відноситься переважна більшість родин лускокрилих, у яких форма і жилкування передніх і задніх крил явно різні, а ротові частини звичайно утворюють типовий для метеликів хоботок. Передні крила більш-менш трикутної форми, а задні - заокруглені з менш густим жилкуванням. Ми розглянемо тільки деякі родини, що найбільш відрізняються по способу життя. Родина мешочниць, або чьохлоносок (Psychіdae),- широко поширена група метеликів, що включає в себе близько 700 видів. У родині переважають дрібних і середніх розмірів форми з розмахом крил від 0,8 до 6 см. Дрібні види зовні нагадують молей, відрізняючись від останніх гребінчатими вусиками у самців. Ротові органи завжди рудиментарні. Досить характерно, що більш ніж у половини видів родини виявляється різко виражений статевий диморфізм: їхні самки, на відміну від крилатих самців, безкрилі або з дуже маленькими рудиментами крил. Так, у широко поширеного європейського виду Taleporіa tubulosa самці мають нормально розвинуті жовтувато-сірі або сірі, іноді з нечітким сітчастим малюнком крила, що досягають у розмаху 12-18 мм. Жовтувато-коричнева самка, довжиною 6-7мм, має рудиментарні крила, що мають вигляд маленьких лопат, у той же час у неї зберігаються добре розвинуті вусики і ноги. Свою назву представники цієї родини одержали завдяки тому, що їхні гусениці живуть у переносних мішках, або чьохликах. Зсередини чьохлик вистелений тонким щільним шовком; зовні до цієї шовкової оболонки прикріплюються різні мінеральні або рослинні часточки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок