Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Українською реферат: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 12

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Якщо метелика піймати, він "прикидається мертвим" і при цьому виділяє крапельку жовтої неприємнопахнучої рідини, що робить його неїстівним для птахів. Також неїстівні і їхні гусениці. Тому вони зазвичай живуть відкрито на рослинах, переважно на бобових. Тільки на перших фазах деякі з них є мінерами. Справжні мінери зустрічаються рідко.
ПІСТРЯНКА ВЕСЕЛА
Lygaena laeta (Hubner, 1790)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Пістрянки - Zygaenidae
Таксономічна характеристика. Один з 96 видів роду; один з 18 видів роду у фауні України. Поширення. Майже по всiй тер. України. Останнiми роками знайдено в Запорiзькiй (о. Хортиця на Днiпрi), Полтавськiй (с. Устивиця Великобагачанського р-ну), Харкiвськiй (с. Липкуватiвка Нововодолазького р-ну). Черкаськiй (Канiвський природний заповiдник) областях та у Криму (Пд. берег, околицi Сiмферополя i Севастополя, Тарханхутський та Керченський п-ви). Ареал охоплює Пд. райони Центр. i Сх. Європи, Кавказ, Малу Азiю та Близький Схiд (Лiван).Місця перебування. Ділянки цілинного степу, яри, низькогірш трав`янисті схили.Чисельність. Низька, з невеликими коливаннями в окремі роки, наприклад, в Карадазькому природному заповіднику від 0,5 особини на 1 га (1985 - 86 рр.) до 8 (1987 - 88 рр.).Причини зміни чисельності. Скорочення місць перебування виду через господарську діяльність.Особливості біології. Дає одну генерацію на рік. Метелики денні, літ у липні-серпні. У кладці 10 - 35 яєць, яйце розвивається 6 - 12 днів. Гусениці живляться листками миколайчиків та смовді. Вдень ховаються на нижньому бот листків. Заляльковуються в кінці червня-липні у веретеновидному жовтувато-сірому пергаментному коконі. Фаза лялечки триває 12 - 17 днів. Зимують гусениці.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Охороняється у Канів, і Карадазькому природних заповідниках. Треба зберегти ділянки цілинного степу; заборонити випасання худоби та викошування трав у місцях, де виявлено особини виду.
Родина БІЛАНИ (Pіerіdae) Так само як вітрильники, відносяться до булавовусих лускокрилих. Вони широко відомі по тим представникам родини, у яких крила дійсно білого кольору. Неправильно було б думати, що усі білани білі. Ще більш різноманітне і яскраве фарбування в тропічних видів біланів, де багато форм стають майже чорними, зберігаючи окремі яскраві плями.
БОЯРИШНИЦЯ (Aporіa crataegі) з її білими напівпрозорими крилами, на яких різко виділяються темні жилки, а розмах - 6-7 см, є типовим біланом. Метелики літають у червні - липні (на півдні вже в травні); яйця відкладають купками на нижньому боці листків яблуні, груші, сливи, черешні, абрикосів, глоду й інших дерев. Молоді гусенички живуть разом і наприкінці літа роблять загальне "зимове гніздо", обплітаючи павутинкою висячі на дереві засохлі листки. У такому гнізді кожна гусениця знаходиться в окремому щільному напівкулястому кокончику. Навесні перезимувавші гусениці перший час тримаються скупчено; пізніше вони розповзаються і ведуть одиночний спосіб життя. Доросла гусениця з боків сіра, зверху чорна з жовтуватими або буруватими повздовжніми смужками. Її довжина близько 5см. Лялечкування відбувається відкрито на стовбурах і гілочках кормової рослини; перед його початком гусениця оперізує себе паском із шовковистої павутинки, що потім і підтримує лялечку. Лялечка довжиною близько 2,5 см, кутаста, жовтувато- або сірувато-біла з чорними крапками і плямами. При виході з лялечки метелик випускає з задньої кишки кілька крапель червоної рідини. За старих часів ці краплі, у випадку їхнього масового перебування на деревах, давали привід для марновірного представлення про "кривавий дощ"
БРЮКВЕНИЦЯ (Pіerіs napі) менших розмірів у порівнянні з капусницею й у розмаху крил не перевищують 3,5-4,5 см. У брюквениці вздовж жилок є темний малюнок, відсутній у репниці. Передні крила самця брюквениці з одною плямою, а запах у самця брюквениці - лимонної олії.
Родина БРАЖНИКИ (Sphіngіdae) Здебільшого великі метелики з товстим тулубом, зазвичай звуженим до заднього кінця, і характерними товстими вусиками веретеноподібної форми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок