Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Українською мовою реферат: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 14

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
травня по серпень. Лялечки зимують у грунті, іноді у траві.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Занесено до Червоної книги Української РСР (1980). Охороняється у лісостепових заповідниках як компонент біоценозу. Доцільно створити ентомологічні заповідники в місцях перебування виду.
Родина ГОЛУБЯНКИ (Lycaenіdae) Так називають невеликих булавовусих метеликів, що рідко перевищують у розмаху 2,5-3,5 см, із трохи укороченими передніми ногами, але без щіточки на гомілках. Це одні з найпоширеніших денних метеликів, яких завжди можна зустріти на лугах, полях, лісових галявинах і просто на дорозі. У Європейській частині Росії та Україні вони представлені більш ніж 60 видами. Центральне місце серед них займає рід голубянок (Lycaena); у них верхній бік крил пофарбований в блакитний, синій або чорно-бурий колір; нижній бік найчастіше сірий або білуватий з дрібними вічковидними плямами. Гусениці голубянок знизу плоскі, із сильно опуклою спиною, покриті тонкими, короткими волосками; за своєю формою нагадують мокриць. Живуть на бобових рослинах. Лялечки підперезані.
СИНЯВЕЦЬ МЕЛЕАГР
Polyommatus daphnis (Denis et Schiffermuller, 1775)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Синявці - Lycaenidae
Таксономічна характеристика. Один з бл. 100 видів роду; єдиний в Україні представник підроду Meleageria. Поширення. Майже вся тер. України. Ареал охоплює також Пд. i Пд.-Сх. Європу, пд.-сх. i центр, райони Сх.-Європейської рiвнини. Малу та Зх. Азiю, Кавказ i Закавказзя.Місця перебування. Сухі, добре прогріті степові яри, схили річкових терас з трав`янистою рослинністю, крейдяні та вапнякові відслонення, рідколісся, галявини листяних і мішаних лісів, узбіччя шляхів та залізниць.Чисельність. Незначна. За сприятливих умов у пік льоту кількість імаго становить 50 - 100 особин на 1 га.Причини зміни чисельності. Руйнування місць перебування внаслідок випасання худоби, випалювання та викошування трав, застосування пестицидів, зростання рекреаційного навантаження на біотопи.Особливості біології. Дає одну генерацію на рік. Метелики зустрічаються з поч. червня по серпень (у Криму - до серед, вересня). Гусениці живляться на рослинах родини бобових (астрагал, еспарцет, чина та ін.) Зимують гусениці або яйця.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Охороняється в Ялтинському гірсько-лісовому, Карадазькому, Українському степовому, Луганському та Канівському природних заповідниках у комплексі з ін. видами. Треба докладніше вивчити особливості біології виду.
Родина КАВАЛЕРИ (Papіlіonіdae) або вітрильники. Це типові булавовусі, або денні, метелики. Від інших представників цієї групи лускокрилих їх легко відрізнити за дуже характерною ознакою: внутрішній край задніх крил вирізаний і не прилягає до черевця. Крім того, у переважної більшості видів задні крила витягнуті в довгі "хвостики", що додає особливу красу загальному контуру крил; передні ноги розвинуті нормально. Родина містить у собі близько 20 родів і 500 видів, поширених майже по всьому світу. Найбільша розмаїтість форм, до того ж найбільш великих і яскравих, зустрічається в тропічних країнах. Одні з найкрасивіших видів багато представлені в Індо-Малайській області й в Океанії. Славляться своєю красою і південноамериканські кавалери, що відрізняються великою розмаїтістю фарбувань. Тут можна зустріти найрізноманітніше розцвічення крил - від яскраво-жовтогарячого в поєднанні з чорним і жовтим (Papіlіo zagreus) до оксамитово-чорного з червоною і білою плямами (Eurytіdes lysіthous). Особливе місце в родині займає рід справжніх кавалерів (Papіlіo): на його частку припадає близько 40% від загального числа видів. З них 4 види зустрічаються в Україні.
МАХАОН (Papіlіo machaon) Найбільш широко розповсюджений як у Європейській, так і Азіатської частині Росії та Україні. Він має два покоління на рік, метелики літають у травні-червні й у липні-серпні. У них жовті крила з чорним малюнком, що складається з зовнішньої облямівки і великих плям; на задніх крилах широка чорна облямівка прикрашена синюватими плямами, а у внутрішнього нижнього кута знаходиться жовтогаряча пляма; хвостик заднього крила чорний, не довший за 1 см, розмах крил до 8,5 см.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок