Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 15

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Гусениця велика, зеленого кольору з чорними поперечними смужками і червоними крапками, живе на дикому кропі, моркві й інших зонтичних рослинах. Гусениця має цікаві пристосування для відлякування ворогів: у неї є дві довгі мішковидні залози, що при порушенні вивертаються назовні за головою у вигляді довгої червоної вилки і видають різкий неприємний запах. Лялечка зелена або бура, підперезана.
АПОЛЛОН (Parnassіus apolo) звичайний у нас із усіх кавалерів, що не мають хвостиків на задніх крилах. Він досягає в розмаху крил 7-9 см; передні крила білі, по краях прозорі, як скло, з чорними плямами; задні крила білі з двома червоними з білою серединою вічками, облямованими чорним. Метелика зазвичай не чіпають птахи. Про свою "неїстівність" він попереджає сам: якщо його потривожити, він падає на землю і розпинає крила, демонструючи червоні плями. При цьому він скребе ніжками по нижньому боці крил, відтворюючи шиплячий звук.
МНЕМОЗИНА
Parnassius mnemosyne (Linnaeus, 1758)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Парусники - Papilionidae
Таксономічна характеристика. Один з 60 видів роду; один з 2 європейських видів роду у фауні України. Поширення. Вся тер. України, крiм Кримського п-ва. Ареал охоплює бiльшу частину Європи, Малу i Зх. Азiю, гiрськi райони Кавказу, Серед. Азiї i Пд. Алтаю, Казахстан i пд. райони Зх. Сибiру.Місця перебування. Узлісся та галявини листяних і мішаних лісів, гірські луки, долини річок.Чисельність. Подекуди звичайний вид. На окремих ділянках у пік льоту кількість метеликів досягає 50 - 200 особин на 1 га, місцями (в лісостеповій і степовій зонах) зменшується.Причини зміни чисельності. Руйнування місць перебування виду (вирубування лісів, лісонасадження монокультур, викошування трави, рекреаційне навантаження, обробка місцевості пестицидами).Особливості біології. Літ метеликів у зоні мішаних лісів починається наприкінці травня, у лісостеповій та степовій - наприкінці квітня і триває до серед. червня, окремі особини зустрічаються до кін. червня. В Українських Карпатах літ починається пізніше і завершується у липні. Тривалість життя імаго бл. 14 днів. Самки відкладають яйця на стебла трав або на поверхню грунту, де вони зимують. Гусениці розвиваються у квітні - травні. Живляться у сонячну погоду листками родини рястових та рутки лікарської. Заляльковуються у коконах серед листя на поверхні грунту; лялечки розвиваються 2 - 5 тижнів.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Занесено до Європейського Червоного списку (1991). Охороняється у Луганському і Канівському природних заповідниках та Карпатському біосферному заповіднику. Доцільно створювати ентомологічні заказники у місцях зі значним антропогенним навантаженням - біля великих міст, у Донбасі, на півдні лісостепової зони.
ПОДАЛІРІЙ
Iphiclides podalirius (Linnaeus, 1758)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Парусники - Papilionidae
Таксономічна характеристика. Один з 2 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. Поширення. Майже по всiй тер. України. Ареал охоплює помiрнi й субтропiчнi широти Європи, Зх. Азiї, Пн. Африки.Місця перебування. Степові яри з чагарниками й дикими плодовими деревами, узлісся й галявини листяних лісів, захисні лісосмуги, парки, сади тощо.Чисельність. На Пд. України - звичайний вид; на окремих ділянках кількість метеликів досягає 20 - 80 особин на 1 га (частіше 1-5).Причини зміни чисельності. Порушення породної структури лісу, зокрема, знищення диких плодових дерев і чагарників, застосування пестицидів, виловлення метеликів і гусениць тощо.Особливості біології. Дає дві генерації на рік, у сприятливі роки - три. Літ імаго у травні - червні і з серед, липня по серпень, у степовій зоні - майже безперервно з середини квітня до поч. жовтня. Самка відкладає по 1 - 2 яйця на поверхню листків кормових рослин - диких або культурних розоцвітих (найчастіше гусениць знаходять на терені, глоді, абрикосі). Розвиток яєць триває 10 - 14 днів, гусениць - 5 - 8 тижнів. Зимує лялечка.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок