Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 17

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
У наших лісах і садах зустрічається дуже багато листоверток, що викликають характерні для них ушкодження листків на найрізноманітніших деревах і чагарниках.
Родина СПРАВЖНІ МОЛІ (Tineidae) До родини відносяться мілкі, часто непомітні метелики, про зовнішність яких дають представлення широко відомі види цієї родини, що часто селяться в домах і спричиняють людині багато неприємностей. У справжніх молей зазвичай сильно розвинуті щелепні щупики, в той час як хоботок може бути недорозвиненим. Передні крила вузькі і довгі, на задніх є широка облямівка з волосків. Гусеницы живуть в переносних чьохликах. Родина представлена величезним числом родів і видів, поширених по всій земній кулі. Багато видів справжніх молей пов’язані в свому житті з лісом, де вони живуть на стовбурах дерев, пнях, трутових грибах, в підстилці пташиних гнізд і т. д. Крім рослиноїдних форм, серед справжніх молей є велика кількість видів, що харчуються різноманітними продуктами тваринного походження, такими як волосся, хутро, шерсть, пір’я, шкіра, роги, кістки, сухе м’ясо та ін. Характерною особливістю є здатність перетравлювати кератин та інші важкорозчинні органічні речовини. Серед таких молей - кератофагів виділяється група видів космополітів, розвезених людиною по всьому світу.
МОЛЬ МЕБЛЕВА (Tіneola furcіferella) Це невеликий метелик (розмах крил- 1 -1,5 див) з жовтуватими або темно-жовтими передніми крилами і жовтувато-сірими задніми; обидві пари крил блискучі, з помітним золотавим відтінком. Самка відкладає яйця протягом двох тижнів і за цей час може відкласти до 300 яєць. Розвиток проходить швидко: цикл одного покоління продовжується від 2 до 4 місяців. За рік змінюється до 4 поколінь, і тому літаючих метеликів можна бачити майже цілий рік. Гусениці линяють 6-8 разів. Вони плетуть шовкові трубчасті ходи, вплітаючи в них залишки їжі й екскременти. Лялечкування відбувається наприкінці ходу в пухкому коконі. Лялечка розвивається від 7 до 18 днів.
Родина НІМФАЛІДИ (Nymphalіdae) Родина відноситься до булавовусих метеликів. Німфалід легко впізнати по сполученню двох стійких ознак: у них передні ноги позбавлені кігтиків, сильно вкорочені і покриті густими волосками у вигляді щіточки; у той же час на крилах ніколи не буває потовщена жодна жилка. У нашій фауні це одні із самих великих метеликів, що літають удень на лугах, лісових узліссях і лісових галявинах. При польоті вони впадають в око строкатістю фарбування зовнішнього боку крил. Поєднання жовтогарячого або рудого тла з чорним властиво багатьом видам німфалід. Таке воно у всіх шашечниць (Melіtaea) і перламутрівок (Argynnіs). Перламутрівок легко впізнати по красивим, що відливають перламутровим блиском сріблястим плямам на нижній поверхні їхніх задніх крил; верх у них рудий або жовто-рудий з чорними плямами; розмах - 4-7 см. Шашечниці по малюнку верхнього боку крил нагадують перламутрівок, з тією різницею, що загальне тло звичайно оранжево-червонуватих відтінків; крім того, на нижньому боці крил у них немає сріблястих плям; вони дрібніші, розмах крил - 2,5- 5 см. Крім типових пігментних фарбувань, у ряді випадків у німфалід є і переливчасті фарбування, пов'язані з наявністю оптичних лусочок. Гусениці німфалід середніх або великих розмірів, часто мають шипи або м'які вирости на тілі; живуть відкрито на трав'янистій і деревній рослинності, іноді групами. На будяках розвиваються гусениці ріпейниці й адмірала, друге покоління останнього живе на кропиві. Кропива також є кормовою рослиною і для інших німфалід: на ній харчуються кропивниця, денне павичеве око й ін. Гусениця перламутрівки Аглаї розвивається на фіалках, гусениця червоної шашечниці - на подорожнику і деяких інших трав'янистих рослинах. З деревними рослинами пов'язані, наприклад, траурниця, велика переливниця і тополева стрічкарка: перша з них розвивається на березі, вербі і тополі, друга - на козячій вербі, третя - на осиці. Лялечки німфалід висячі, вони кутасті або прикрашені маленькими округлими горбками. Цікаво, що гусениці і лялечки деяких видів здатні приймати фарбування свого безпосереднього оточення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок