Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати реферат: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 18

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
У дослідах над кропивницею і денним павичевим оком було показано, що таке пристосування лялечок пов'язане з надзвичайною чутливістю гусениць до відбитого світла на останній стадії перед лялечкуванням. Різні види німфалід зимують на різних стадіях. Так, у траурниці літають перезимувавші метелики; у тополевої стрічкарки зимують гусениці в напівзгорнутому, скріпленому павутинкою листку. Метелики деяких видів при масовому розмноженні здатні збиратися великими зграями. З наших німфалід у цьому відношенні звертає на себе увагу ріпейниця, зграї якої в окремі роки роблять великі перельоти, летячи на сотні і навіть тисячу кілометрів.
Адмірал - (Nymphalidae). Червоний адмірал (Vanessa atalanta) має розмах крил до 6 см. Зустрічається по всій та в помірних широтах . цього виду живуть на у "пакетах" з листя, які вони створюють за допомогою павутиння. Заляльковування також відбувається в згорнутих листках. Зимує на стадії . В південній частині дає до двох генерацій на рік. навесні (після зимівлі) та в липні - вересні. Щороку мігрує з півночі на південь в субтропічну зону.
ВАНЕССА Л-БІЛЕ
Nymphalis L-album (Esper, 1780)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Німфаліди - Nymphalidae
Таксономічна характеристика. Один з 7 видів роду; один з 4 видів роду у фауні України. Поширення. Околицi Днiпропетровська. У минулому вiдомий у зх. областях. Ареал охоплює Центр, i Сх. Європу, помiрнi широти Азiї вiд Пд. Уралу та Казахстану до Далекого Сходу, а також Пн. Америку.Місця перебування. Байрачні й заплавні ліси, сади і парки.Чисельність. Незначна (поодинокі особини).Причини зміни чисельності. Можливо, порушення породної структури лісів, розчищення берегів водотоків, застосування пестицидів.Особливості біології. Літ імаго починається навесні, триває до пізньої осені. Гусениці живляться листям в`язу, верби, тополі, берези, агрусу та ін. рослин з травня до липня, живуть групами у павутинних гніздах.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Не здійснювалися. Доцільно у місцях перебування виду створити ентомологічні заказники. Слід грунтовно вивчити особливості його біології, з`ясувати причини зміни чисельності.
ВАНЕССА ЧОРНО-РУДА
Nymphalis xanthomelas (Esper, 1780)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Німфаліди - Nymphalidae
Таксономічна характеристика. Один з 7 видів палеарктичного роду; один з 4 видів роду у фауні України. Поширення. Майже вся Україна, за винятком сухостепових райони. Ареал охоплює Сх. i Пн. Європу, лiсову зону помiрних широт Азiї, Кавказ та гiрськi райони Серед. Азiї.Місця перебування. Листяні та мішані ліси, особливо вздовж річок, парки, сади, захисні лісосмуги.Чисельність. Незначна (поодинокі особини).Причини зміни чисельності. Порушення місць перебування виду (вирубування і зміна структури лісів, урбанізація тощо).Особливості біології. Дає одну генерацію на рік. Літ метеликів у червні - липні. Гусениці з`являються (у травні - червні) групами у гніздах на гілках деяких видів верби. Розвиток лялечок триває бл. 12 діб.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Не здійснювалися. Рекомендується зберегти ділянки природних листяних лісів у місцях перебування виду, створити ентомологічні заказники. Доцільно докладніше вивчити особливості біології ванесси чорно-рудоі.
Кропив’янка (Aglais urticae) з (Nymphalidae).Як і багато інших німфалід, має яскраве строкате забарвлення. Розмах крил досягає 50 мм. поширений у та помірних широтах . Зимують на стадії у різноманітних схованках (в дуплах та під корою дерев, в щілинах, часто в будинках), причому лише самки, самці ж гинуть восени. Навесні самки відкладають (близько 200).Гусениця кропив’янки (Aglais urticae) живляться – звідси й назва метелика, зрідка . Живуть у своєрідному гнізді, яке роблять, скріплюючи павутиною декілька листків. Перед залялькуванням розповзаються.В дають одну генерацію на рік (дуже рідко – дві). На всій території свого вид має велику чисельність.
РАЙДУЖНИЦЯ ВЕЛИКА
Apatura iris (Linnaeus, 1758)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Німфаліди - Nymphalidae
Таксономічна характеристика.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок