Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> реферат українською: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 19

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Один з 3 видів роду у фауні України. Поширення. Українськi Карпати, Передкарпаття, Житомирська, Вiнницька та Київська областi. Ареал охоплює лiсову зону Євразiї.Місця перебування. Листяні та мішані ліси, лісові галявини й узлісся, вздовж берегів водойм.Чисельність. У Карпатах і на Поділлі низька (0,1 - 5 особин на 1 га), в ін. регіонах зустрічаються поодинокі особини.Причини зміни чисельності. Руйнування біотопів виду (вирубування природних лісів, зміна породної структури, урбанізація), застосування пестицидів.Особливості біології. Дає одну генерацію на рік. Літ імаго спостерігається в кін. червня - на поч. серпня. Літають у кронах дерев, у спеку спускаються до землі, скупчуючись у вологих місцях, на купках гною тощо. Живляться соком берези, клена та ін. дерев, гусениці - листям верби й осики. Самка відкладає по 1 - 2 яйця (розвиваються 8 - 14 днів) на нижню поверхню листка або на кору гілки. Зимує гусениця 3-го віку у коконі з павутини та листя на гілці, на лялечку перетворюється у червні. Розвиток лялечки триває 2 - 3 тижні.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Охороняється у Карпатському біосферному заповіднику. Доцільно зберегти деревну та чагарникову рослинність, на якій розвивається райдужниця велика, зокрема вздовж водотоків; обмежити використання пестицидів, створити ентомологічні заказники в місцях перебування виду.
СТРІЧКАРКА ТОПОЛЕВА
Limenitis populi (Linnaeus, 1758)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Німфаліди - Nymphalidae
Таксономічна характеристика. Один з видів численного роду; один з 2 видів у фауні України. Поширення. Переважно у зонi мiшаних лiсiв (Правобережжя) та Українських Карпатах. Ареал охоплює лiсову зону помiрних широт Євразiї.Місця перебування. Добре прогріті сонцем лісові ділянки (узбіччя доріг, просіки, береги водойм, вирубки з поростю осики тощо).Чисельність. Незначна (поодинокі особини).Причини зміни чисельності. Руйнування або перетворення місць перебування (зміна породної структури лісів та густоти деревного покриву, знищення осики як малоцінної деревної породи); хімічна обробка лісу.Особливості біології. Літ імаго з кін. травня до серед, липня. Вранці метелики трапляються на поверхні грунту, на свіжому гною, кізяках і гнилих плодах, у спеку - на водопої у вогких місцях, після полудня - у кронах дерев. Яйця відкладає (по одному) на поверхню листя осики. Гусениця живиться, крім осики, листям осокору. Зимує гусениця 2-го віку в сигароподібному коконі на гілках, заляльковується навесні Лялечка прикріплена до поверхні листка павутинням.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Охороняється у Карпатському біосферному заповіднику. Доцільно створити ентомологічні заказники. Слід обмежити застосування пестицидів у лісах.
Родина ВОГНІВКИ (Pyralіdіdae) Родина представлена величезною кількістю видів дрібних або середніх метеликів, здебільшого з яскравим і строкатим фарбуванням, із шовковистим блиском. Передні крила або трикутні, або сильно витягнуті з рівнобіжними краями; задні крила широкі. У стані спокою крила складені на зразок плоского трикутника або у виді трубки обгорнуті навколо тіла. При великій видовій розмаїтості вогнівки відрізняються і розмаїтістю зв'язків із зовнішнім середовищем. Їхніх гусениць можна зустріти й у лісах, і на лугах, де вони живуть як на трав'янистих, так і на деревних рослинах, причому одні види віддають перевагу квітам або плодам, інші - листкам, треті - стеблам або кореням. Серед таких рослиноїдних форм зустрічаються небезпечні шкідники. Є види, що харчуються тваринною їжею, нарешті, що найбільш цікаве, у деяких вогнівок спостерігаються цікаві пристосування для існування у водному середовищі.
Родина ПАВИНООЧКИ (Saturnііdae) До родини відносяться одні із найбільших метеликів світу. У них маленька втягнена голова з подвійногребінчастими вусиками, товстий тулуб, покритий пухнастими волосками; на кожному масивному крилі посередині знаходиться велика очкоподібна пляма. При посадці метелик розпластує крила таким чином, що передні не покривають цілком задніх.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок