Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати безкоштовно: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 21

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
У цей час її легко прийняти за короткий сухий сучок. Метелики середнього розміру або маленькі, стрункі, з великими і широкими крилами, що у стані спокою більш-менш розпластані. Передні крила часто мають маскувальне фарбування, що дозволяє добре маскуватися в нерівностях деревної кори. Вусики нитковидні, у самців часто пір'ясті. П'ядаки - одна із самих великих родин лускокрилих, що включає не менш 15 000 видів. Широко вони представлені й у нас, де на їхню частку припадає близько 12% від загального числа видів лускокрилих. Деякі з наших п'ядаків здатні до масових розмножень і є небезпечними шкідниками лісового і сільського господарства.
П'ЯДАК ЗИМОВИЙ (Operophtera brumata) його гусениці можуть ушкоджувати понад 100 деревних порід. Тому вони шкодять не тільки в лісах і парках, але й у плодових садах. У метеликів різко виражений статевий диморфізм. Самці мають нормально розвинуті крила, що досягають у розмаху 2-2,5 см, жовтувато- або бурувато-сірого кольору з темними, хвилястими поперечними лініями. У самок же крила сильно вкорочені, і вони нездатні літати. У нас цей вид розповсюджений усюди. Частіше шкодить у нечорноземній смузі. Метелики виходять дуже пізно - наприкінці вересня, а на півдні навіть у листопаді. Вони відкладають зимуючі яйця в складки кори біля бруньок, зазвичай на верхівках дерев. Гусениці відроджуються в період набрякання бруньок. Вони вгризаються в бруньки, а потім починають об'їдати листки. Дорослі гусениці ясно-зеленого кольору з зеленою головою і 3 білими лініями по боках тіла; довжина їх близько 2 см. При масовому розмноженні вони сильно ушкоджують яблуні, груші й інші плодові дерева, а в лісах - дуби, ільмові й інші породи. Ушкоджені ділянки мають жалюгідний вигляд: дерева оголені, обплутані павутиною, а гусениці гронами звисають з гілок на павутинках. Наприкінці травня - червні гусениці лялечкуються в ґрунті на глибині до 10 см або в лісовій підстилці біля стовбурів дерев у коконі з ґрунту. Лялечка розвивається біля чотирьох місяців.
П'ЯДАК АГРУСОВИЙ (Abraxas grossularіata) його гусеницю часто можна зустріти в наших садах. Вона біла у великих чорних плямах на спині, з жовтими боками в чорних плямах і крапках. Так само строкато пофарбований і метелик: крила білі в чорних і жовтих плямах (розмах - близько 4 см), чорні плями є і на жовтому черевці. Метелики літають у червні - липні і на нижній стороні листів смородини або аґрусу відкладають яйця, з яких через 12 днів виходять молоді гусениці. Вони харчуються до кінця літа, потім скріплюють шовковинками листок, падають разом з ним на землю і там зимують. Навесні вони знову піднімаються на рослини і закінчують своє харчування. Лялечкуються прямо на листках або стеблах, прикріплюючись до них шовковинками.
Родина СОВКИ (Noctuіdae) Найбільш багата видами родина лускокрилих. Відомо близько 30 000 видів совок, причому цю цифру навряд чи можна вважати остаточною. Родина має у собі метеликів дуже різних розмірів, здебільшого пофарбованих у сірі, бурі або інші темні тони, з добре розвинутим хоботком і довгими, щетинковидними вусиками; у самців вусики іноді гребінчасті. Передні крила довші ніж задні, здебільшого вузькі, на них є своєрідний малюнок, що так і називається "малюнок совок". Основу його складають звивисті поперечні лінії і три плями: кільцева, ниркоподібна і клиноподібна. Перші дві знаходяться ближче до переднього краю, а остання - ближче до внутрішнього краю крил. Задні крила з зачіпкою; найчастіше ясно-сірі, рідше жовті, червоні або сині з чорними перев'язами. У стані спокою крила складаються дахоподібно. Метелики літають ввечері або вночі, рідко вдень. Гусениці середніх або великих розмірів (від 2 до 6 см і більше), голі, 16-ногі; передні дві пари черевних ніг іноді відсутні. Неважко уявити, що в такій великій родині спосіб життя її представників, звичайно, не однаковий. Дійсно, окремі види і групи видів у ряді випадків значно розрізняються по своїй біології. Приклади, що нижче приводяться, дають про це деяке уявлення. Насамперед варто зупинитися на досить характерній групі так званих "підгризаючих совок", що виділяється в особливу підродину Agrotіnae.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок