Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Скачати реферат безкоштовно: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 22

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Гусениці видів, що входять у цю підродину, велику частину часу проводять у ґрунті, підгризаючи в рослин корені або об'їдаючи в них надземні частини в поверхні ґрунту. Деякі види зимують у стадії лялечки, інші - у стадії гусениці. Поширені совки, що підгризають, переважно в північній півкулі, причому кількість видів зростає в міру руху від тундр (44 виду) до степів (518 видів). Усього на території земної кулі нараховується близько 1200 видів цієї підродини. Більшість гусениць підгризаючих совок є поширеними шкідниками польових культур. У багатьох видів совок гусениці харчуються листками рослин, серед них теж є багато небезпечних шкідників сільськогосподарських і лісових рослин.
ЕВХАЛЬЦІЯ РІЗНОБАРВНА
Euchalcia variabilis (Piller, 1783)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Совки - Noctuidae
Таксономічна характеристика. Один з 34 видів палеарктичного роду, поліморфний; у фауні України представлений типовим підвидом. Поширення. Українськi Карпати (поблизу м. Сколе Львiвської обл. та в Яремчанському р-нi Iвано-Франкiвської обл.) i Донецький кряж (околицi с. Провалля Свердловського р-ну Луганської обл.). Ареал охоплює також гiрськi райони Пд. i Центр. Європи. Поодинокi особини знайдено в Iрландiї, Англiї, Фiнляндiї, Нiмеччинi, Росiї.Місця перебування. В горах - субальпійські й альпійські луки на висоті 1200 - 2000 м над рівнем моря і вище. Галявини, вологі мішані та листяні ліси, зволожені луки, парки і сади.Чисельність. Трапляється дуже рідко.Причини зміни чисельності. Надмірний випас худоби, застосування пестицидів, наявність паразитичних комах.Особливості біології. Дає одну генерацію на рік. Літ імаго триває з червня до середини серпня. Активна у сутінках та вночі. Живиться нектаром квіток смілки та будяків. Гусениці живуть спочатку групами серед оплетених шовковинкою листків кормових рослин, після зимівлі - поодинці. Живляться переважно верхівковими листками жовтецевих (аконіт, дельфіній, рутвиця орликолиста, сокирки Аякса). Заляльковуються в кінці травня в білому шовковистому коконі на кормових рослинах. Розвиток лялечки триває 14 - 15 діб.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Не здійснювалися. Треба зберегти ділянки альпійських та субальпійських луків, обмежити випасання худоби, викошування трави, застосування пестицидів у місцях перебування виду. Coвкa-гaммa Пoшиpeнa повсюдно. Пoшкoджyє льoн, кoнoплi, бypяки, бoбoвi, кapтoплю, кyкypyдзy, oвoчeвi тa iншi кyльтypи. Пepeднi кpилa мeтeликa cipyвaтi aбo тeмнo-бypi з cpiбляcтою плямoю y виглядi гpeцькoї лiтepи "гaммa", a зaднi - cipyвaтo-жoвтi з бypyвaтoю торочкою. Poзмax кpил - дo 48 мм.
СОВКА РОЗКІШНА
Staurophora celsia (Linnaeus, 1758)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Совки - Noctuidae
Таксономічна характеристика. Один з 3 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. Поширення. Київська, Житомирська, Чернiгiвська, Сумська та Черкаська областi, Пд. берег Криму. Ареал охоплює Європу, Сибiр, Приамур`я, Центр. Азiю (Монголiя).Місця перебування. Вологі мішані ліси (здебільшого галявини), парки.Чисельність. Незначна (поодинокі особини); була численною в кін. серпня 1907 р. на зх. околиці Києва.Причини зміни чисельності. Осушування боліт та ін. меліоративні роботи.Особливості біології. Дає одну генерацію на рік. Літ імаго у серпні-вересні. Зимують яйця. Гусениці зустрічаються у червні - липні на злакових (зокрема, куничники, щучник дернистий, мітлиці). Заляльковується у грунті в кін. липня-серпні.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Можливо, вид охороняється у складі ентомо-комплексу Канівського природного заповідника. Слід взяти під охорону природні вологі ліси.
СОВКА СОКИРКОВА
Periphanes delphinii (Linnaeus, 1758)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Совки - Noctuidae
Таксономічна характеристика. Середземноморський вид. Один з роду; один з 2 видів роду і України. Поширення. На всiй тер. України. Ареал охоплює також центр, i пд. райони Європи, Пн. Африку, Малу, Зх. та Середню Азiю, Закавказзя.Місця перебування. Степи, луки, остепнені схили, парки, сади тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок