Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Безкоштовно реферат скачати: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області / сторінка 23

Назва:
Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,87 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Чисельність. Незначна.Причини зміни чисельності. Розорювання степів, луків, застосування пестицидів у садах та парках, ненормоване випасання худоби на луках.Особливості біології. У степових районах дає 2 покоління на рік. Метелики першої генерації літають з кінця квітня по червень, другої - у липні - серпні. Гусениці живляться квітками та плодами сокирок і аконітів. Зимує лялечка у грунті.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Не здійснювалися. Треба зберегти степові і лучні ділянки в місцях перебування виду, заборонити застосування пестицидів.
СТРІЧКАРКА БЛАКИТНА
Catocala fraxini (Linnaeus, 1758)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Совки - Noctuidae
Таксономічна характеристика. Один з 135 видів роду; один з 16 видів роду у фауні України. Поширення. Майже по всiй Українi. Ареал охоплює Євразiю (лiсова зона) та Пн. Америку.Місця перебування. Мішані та листяні ліси, лісосмуги, парки, сади.Чисельність. Незначна (поодинокі особини).Причини зміни чисельності. Застосування пестицидів для знищення шкідників лісу.Особливості біології. Дає одну генерацію на рік. Літ імаго з середини липня по жовтень. Активний з настанням ночі. Відкладає у тріщини кори дерев по одному або по кілька яєць (всього до 900). Навесні з них виходять гусениці, які розвиваються до 48 діб, живлячись листям тополі, осики, верби, ясена звичайного, берези, вільхи, дуба та ін. Заляльковуються у липні між листками дерев.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Не здійснювалися. Доцільно охороняти метелика у комплексі з ін. видами у заповідниках; слід створити ентомологічні заказники в місцях перебування виду.
СТРІЧКАРКА ОРДЕНСЬКА МАЛИНОВА, стрічкарка малинова
Catocala sponsa (Linnaeus, 1767)
Ряд Лускокрилі - Lepidoptera
Родина Совки - Noctuidae
Таксономічна характеристика. Середземноморський вид. Один з 135 видів роду, один з 16 видів роду у фауні України. Поширення. Вся тер. України Ареал охоплює Європу, Пн. Африку, Малу Азiю, Кавказ.Місця перебування. Діброви, мішані ліси та парки з домішкоюЧисельність. Незначна. Була численною 1939 р. у лісах поблизу смт Клевані Рівненської обл. та 1942 р. на околиці м. Горлівки Донецької області.Причини зміни чисельності. Застосування пестицидів для знищення шкідників лісу.Особливості біології. Дає одну генеращю на рік. Літ імаго спостерігається з 3-ї декади червня по вересень. Метелики активні у сутінках та вночі. Гусениці живуть поодинці, з`являються з кін. квітня по червень Живляться переважно листям дуба кам`яного та дуба звичайного, а також каштана їстівного. Розвиток гусениці триває пересічно 24 доби. Заляльковується в червні - липні у білих нещільних шовковистих коконах між листям або на стовбурах (у тріщинах кори) дерев Зимують яйця.Розмноження у неволі. Не проводилось.Заходи охорони. Не здійснювалися. Доцільно обмежити хімічну обробку дібров, зберегти природні ліси.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Дослідження видового складу лускокрилих на території Івано-Франківської області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок