Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Обмін речовин і енергії в організмі

Обмін речовин і енергії в організмі

Назва:
Обмін речовин і енергії в організмі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Обмін речовин і енергії в організмі


Тема: „Обмін речовин і енергії в організмі”.
План
Процес живлення.
Основні поживні речовини.
Перетворення речовин і енергії в організмі.
Основний обмін.
Обмін речовин – загальна властивість. Характерна для всіх живих організмів. Загальна суть обміну речовин, полягає в тому, що всі живі організми вилучають з навколишнього середовища різні органічні і неорганічні сполуки.
В процесі історичного розвитку у кожного виду живих організмів виробився свій особливий тип обміну речовин за характером живлення і використання енергії в процесі обміну речовин всі організації поділено на дві групи.
Перша група – автотрофи (гр. autos – сам, trophe – живити) – здатні синтезувати свої органічні речовини із простих неорганічних сполук. Для синтезуючих автотрофів належать усі зелені рослини, тобто організми, які мають хлорофіл.
Друга група – гетеротрофи – для синтезу своїх органічних сполук використовують інші складні органічні сполуки, які служать джерелом енергії і будівельним матеріалом. До цих організмів відносяться тварини, гриби, деякі рослини, бактерії. Вони живляться за рахунок інших.
Для визначення потреб людини в харчових речовинах вивчають його обмін речовин. для цього потрібно знати скільки жирів, білків і вуглеводів поступає в організм і скільки їх розходиться , потрібно визначити баланс надходження і розходження речовин.
Баланс може бути позитивним, від’ємним або знаходитися в стані рівномірності. Для дорослого потреба в білках становить 1,5 г на 1 кг ваги тіла, дитини 10 р. – 2,5 г, грудного періоду – 3,0 – 3,5 г. Вуглеводи потрапляють в організм з рослинною їжею. Жири відіграють енергетичну і пластичну роль. Він в організмі використовується як енергетичний матеріал.
Для життєдіяльності клітини, їх функціонування, росту потрібна енергія. Основним джерелом для отримання енергії є глюкоза. У цьому процесі складні високомолекулярні органічні сполуки перетворюються на прості органічні сполуки і неорганічні. Цей процес дуже складний. Перший етап проходить поза клітиною, складні органічні сполуки перетворюються на прості. Цей процес супроводжується виділенням тепла. Потім речовини включаються в подальший процес розщеплення без участі ????????. Він відбувається на внутрішньоклітинних мембранах. На третьому етапі є достатнє надходження кисню. Відбувається на мембранах мітохондрії.
В умовах основного обміну енергія лежить розходиться на підтримання життєдіяльності організму і внутрішніх органів. Основний обмін порушується при захворюваннях ендокринних залоз. При гіперфункції щитовидної залози, а також статевих гормонів.
Контрольні питанні:
Що таке обмін речовин?
В чому суть обміну речовин?
Які дві основні групи живлення?
Які основні поживні речовини?
Що є джерелом енергії в клітині?
Де відбувається перший етап енергетичного обміну?
Де відбувається другий і третій?
При яких захворюваннях порушується основний обмін?
Тести:
1. Обмін речовин характерний для...
а) тварин
б) рослин
в) всіх живих організмів
2. Що є джерелом енергії в організмі
а) вуглеводи
б) білки
в) мінеральні солі
г) глюкоза
3. Перший етап енергетичного обміну відбувається
а) в мітохондрію
б) в ядрі
в) в клітині
г) поза клітиною
4. Другий етап відбувається в
а) в мітохондрію
б) внутрішньоклітинних мембранах
в) в клітині
г) поза клітиною
5. Третій етап відбувається
а) в мітохондрію
б) в ядрі
в) поза клітиною
г) в клітині


Використана література: А.О.Слюсарев, О.В.Самсонов, Т.І.Самойленко, Е.Л.Воробйов, А.В.Губарь.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Обмін речовин і енергії в організмі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок