Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Інжир

Інжир

Назва:
Інжир
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інжир


Інжир (фіга, чи смоква смоківниця, «винна ягода»). З роду-племені фікусів. Хто ніколи не бачив фігового дерева, той може уявити собі досить розкидистий і високий фікус з великими порізаними листами і численними плодами, що нагадують за формою дрібні груші, ясно-жовті чи фіолетові (у залежності від сорту). Узагалі ж фікусів існує біля тисячі видів, але майже усі вони зосереджені в тропіках і тільки деякі з них, у тому числі й інжир, вільно виростають у субтропічній зоні.
Смоківниця відома людині з глибокої стародавності і вирощується близько 5000 років. Передбачається, що вона уперше введена в культуру в родючій частині Південної Аравії, де ще зустрічається в дикому стані. Відтіля інжир був пізніше розповсюджений в Іудею, Сирію, а потім і на Средиземноморське узбережжя.
Фіга згадується в єгипетських документах близько 2700р. до н.е. Фіги, виноград, маслини були для багатьох поколінь основними продуктами харчування. Виноград і фіги згадуються в Біблії разом, тому, що вирощувалися поруч. Вони були символами світу, вічного життя, здоров'я, щастя. У Біблії говориться, що листи фігового дерева послужили першим одягом для Адама й Евы. У Греції оброблення смоківниць було почато з початку IX в. до н.е. Інжир у древніх греків був емблемою родючості. На святах на честь Диониса кошик винних ягід супроводжував амфори з вином. Уже тоді було відоме досить багато сортів інжиру, а кращі рослини в давньогрецькому саду навіть мали свої імена, як члени родини (це відзначав Теофраст у IX в. до н.е.) У 24-й пісні «Одіссеї» згадуються смоківниці, що Одиссею подарував його батько. М'які листи смоківниць у Древньому Римі використовувалися як серветки: ними під час трапези раби витирали губи своїх хазяїв.
Фігове дерево – це дерево-довгожитель. При сприятливих умовах живе і плодоносить до 200 років. У принципі, досить невибагливе дерево, але росте, помітьте, в основному в курортних місцевостях Земної кулі: Єгипет, Греція, Італія, Іспанія, Туреччина, Кавказ, Південний берег Криму, Середня Азія, Америка, Індія, Іран, Афганістан.
Академік П.С. Паллас вважав, що самі старі дерева інжиру в Криму є залишками високорозвиненої сільськогосподарської давньогрецької культури. Імовірно, що в часи панування генуэзців інжир продовжував розвиватися і тільки в XVIII столітті, як і все садівництво і виноградарство, занепав. У Нікітському ботанічному саду з 1813 року всерйоз зайнялися вивченням і розведенням інжиру. ДО 1904 року нараховувалося вже до 110 сортів місцевих і привезених із Франції, Відня, Тифліса, Батумі. Після 1925 року була повною мірою продовжена наукова праця з використанням нових зразків з Абхазії, Аджарії, Грузії, Туркменії, Франції, Італії, Тунісу, Марокко, Палестини, США. З'ясувалося, що привезені з різних місць і зразки, що мають різні назви - найчастіше синоніми того самого сорту. Наприклад, сорт інжиру, відомий у Криму як «Кримський чорний», є сортом «Муасон» із Франції (він же – «Фіолетовий з Бордо»), а відомий сорт «Кадота» узагалі має більш 13 братів-синонімів. Сорт «Брунсвік», він же «Чапла», «Бузі-Буруну», «Закавказький Рожевий» і ін. У даний час у колекції саду нараховується більш 200 сортів і форм закордонної і вітчизняної селекції. У досвідченому господарстві ботсаду можна придбати саджанці як традиційних сортів інжиру, так і адаптованих для інших районів Кримського півострова. Звичайно, є визначений ризик у спробі посадити смоківницю в себе на дачі жителю чи Євпаторії Сімферополя. Напевно потрібні особливі заходи для підготовки рослини до зими. На жаль, дуже холодною зимою 2005/2006р. інжир вимерзнув майже у всій степовій смузі Криму. Дуже багато інжиру вирощують і експортують у сусідній з нами Туреччині і Греції. Для цієї мети його в'ялять, сушать, красиво розкладають по різних шухлядках, коробочкам, кошичкам, пакетикам і відправляють по усьому світлу. Це один із самих
корисних сухофруктів. Як один із кращих постачальників енергії для нашого організму, він здатний дуже швидко відновити сили, усунути розумову і фізичну перевтому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інжир

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок