Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Основні положення екологічної географії 

Основні положення екологічної географії 

Назва:
Основні положення екологічної географії 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему
Основні положення екологічної географії 


План
1.Поняття про екологію, її структуру та значення.
2. Фактори середовища та їх класифікація.
3. Характеристика абіотичних факторів середовища.
4. Біотичні фактори середовища.
5. Антропогенний вплив на навколишнє середовище.
6. Життєві форми організмів.
Література


1.Поняття про екологію, її структуру та значення.
Всі живі організми тісно пов’язані з навколишнім середовищем, яке впливає на їх життя і розвиток. Наука, яка вивчає вплив зовнішнього середовища на живі організми одержала назву екологія. Екологія як біологічна наука сформувалась в середині ХІХ століття. Вперше термін “екологія”, який складається з двох слів грецького похо-дження “ойкос” – місце життя, житло, дім та “логос” – вчення був запропонований німецьким зоологом Е. Геккелем у 1866 р. в його праці “Загальна морфологія організмів”. У ній він дає таке визна-чення екології “Під екологією ми розуміємо науку про зв’язки орга-нізмів з навколишнім середовищем, куди ми відносимо в широкому розумінні всі умови існування”. З того часу поняття про зміст екології уточнювалося, конкретизувалося, але суть його залишилася незмінною.
Основні положення екології окремих рослин і рослинних угруповань, а також поняття про життєві форми рослин вперше обґрунтував датський вчений Е. Вармінг у монографії “Ойкологічна географія рослин” (1895).
Отже, можна вважати, що після видання праць Е. Геккеля та Е. Вармінга екологія сформувалась як наука. Значним поштовхом у розвитку екології було еволюційне вчення Ч. Дарвіна викладене у його праці “Походження видів шляхом природного добору”.
Екологія вивчає вплив середовища на організми як в цілому, так і окремих його факторів, зміну чисельності організмів в залежності від середовища, а також внутрівидові і міжвидові взаємовідносини організмів.
Загальну екологію поділяють на такі розділи:
1.   Екологію організмів (аутоекологія).
2.   Екологія популяцій (демекологія).
3.   Екологія угруповань (синекологія).
4.   Вчення про екосистеми (екологія екосистем).
Екологія організмів вивчає способи впливу середовища на організм, встановлення меж існування організму залежно від різних факторів, пристосовну залежність організмів, реакції організмів на вплив факторів середовища. Вивчає життєві форми організмів і режим їхнього життя.
Екологія популяцій вивчає структуру і властивості популяцій, виявляє внутрішньовидові взаємовідносини, зв’язки з іншими організмами і групами.
Екологія угруповань вивчає групи різних видів рослин, тварин і мікроорганізмів, які об’єднуючись утворюють біоценози, або способи їх формування і розвитку, а також структуру, динаміку і взаємодію з фізико-географічними факторами середовища.
Екологія екосистем вивчає будову і просторове розміщення різних екосистем Землі.
Об’єктами вивчення екології є: популяції організмів, види, угруповання, екосистеми і біосфера в цілому.
Екологічні, а саме екосистемні дослідження потрібні сьогодні для розв’язання багатьох практичних завдань землеробства, лісівництва, луківництва, мисливства та рибного промислу, для акліматизації та боротьби з шкідниками. Велику роль відіграє екологія у розв’язанні питань охорони природи, а також у розробці заходів щодо охорони здоров’я людини та оптимізації її життєвого середовища.
2. Фактори середовища та їх класифікація.
Середовище кожного організму складається з компонентів органічної і неорганічної природи, кожен з яких має своє значення для організму. Не всі вони однакові за своїм значенням, вплив окремих компонентів взагалі незначний.
Фактори-елементи середовища, які впливають на живі організми. Під елементами середовища слід розуміти тепло, світло, воду, мінеральні речовини тощо. Один і той же фактор може мати різне значення для різних організмів.
Всю різноманітність екологічних факторів ділять за походженням і характером дії на дві великі групи – абіотичні (гр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Основні положення екологічної географії 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок