Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Осінь, осінні зміни у житті тварин, прикмети, прислів’я, загадки

Осінь, осінні зміни у житті тварин, прикмети, прислів’я, загадки

Назва:
Осінь, осінні зміни у житті тварин, прикмети, прислів’я, загадки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Осінь, осінні зміни у житті тварин, прикмети, прислів’я, загадки


ОСІНЬ
Астрономічним початком осені вважається 22 вересня. Це — день осіннього рівнодення, коли на всій земній кулі день і ніч добу навпіл ділять.
Фенологи (фенологія — наука про сезонні явища в неживій і живій природі) вважають початком осені — перший приморозок на ґрунті, а кінцем осені — замерзання ставків. Вони поділяють осінь на два періоди: ранню осінь — до кінця жовтня й пізню — до початку зими.
Рання осінь (вересень — початок жовтня) характеризується здебільшого теплою ясною погодою. Повітря добре прогрівається, воно сухе, чисте й прозоре. В другій половині вересня майже що-року бувають приморозки на поверхні ґрунту, які шкодять пізній городині. Ночі найчастіше холодні. На півдні восени довго стоїть ясна і тепла погода.
У жовтні температура повітря ще більше знижується, частіше бувають дощі і сильні вітри. Наприкінці жовтня спостерігається похолодання, зникають красиві купчасті хмари. Небо найчастіше вкрите низькими шаруватими хмарами. Збільшення вологи в по-вітрі зумовлює утворення туманів. У холодні ночі іній вкриває траву, дахи будинків. Утворюється він за тих самих умов, що й роса, але при температурі нижче 0°С.
Жовтень називають золотою осінню. Це час найбільшого роз-цвічування дерев, кущів.
Осінні явища в житті рослин. Ранньої осені цвіте багато рос-лин. У соснових лісах земля вкривається суцільним килимом з кві-тучого вересу. Цвіте пижмо, продовжується цвітіння деяких видів дзвоників, цмину піскового тощо. У вологій лісовій підстилці мож-на знайти різноманітні гриби — сироїжки, білі, маслюки, лисички, польські. Біля пеньків — сімейства опеньок.
На луках можна побачити квітучими різні види конюшини — лучну, повзучу, польову (котики), волошки лучні, деревій, куколицю білу, оман британський.
На водоймах продовжується цвітіння стрілолисту, сусака. Ін-коли вдруге зацвітає калюжниця.
Серед квітучих рослин пустирів найчастіше можна побачити цикорій, глуху кропиву пурпурову, гикавку тощо.
На полях багато квітучих грициків, суріпиці.
Восени вдається часом спостерігати повторне цвітіння дерев — каштана та плодових. Друге цвітіння найчастіше спостерігається у посушливі роки, особливо після жаркої і сухої весни, у зв'язку з тим, що частина поживних речовин лишається невикористаною. Інколи причиною другого цвітіння можуть бути сильні і тривалі дощі.
Осінні зміни у житті твари н. Здійснюючи з дошкільниками цільової прогулянки до водойм, слід відзначити, що на поверхні води вже не видно ставковиків, котушок — вони опустилися на дно во-дойми, у мул.
Ранньої осені ще можна спостерігати на ділянці дитячого сад-ка купки землі (капрофаги), що свідчить про активну життєді-яльність дощових червів. Зі зниженням температури черви запов-зають у глибші шари землі.
Дуже цікаві спостереження восени пов'язані з павуками, оскільки восени спостерігається розселення маленьких павуків-бокоходів, вовків. Траплялось, що павуків ловили у відкритому морі за десятки кілометрів від берега. На літаючих павутинках не зу-стрічаються павуки-хрестовнкн. Молоді хрестовики з'являться ли-ше навесні. Восени самка хрестовика відкладе багато яєць в одно-му спільному павутинному коконі, який вона влаштовує у якій-не-будь щілині, під корою.
На початку осені з дітьми можна спостерігати ще багато літа-ючих комах. На квітучих у цей час рослинах можна милуватися кропив'янками, жалібницями, адміралами, лимонницями, барвис-тим павичевим оком. Усі ці метелики вийшли з лялечок ще на-прикінці липня. Вони літали весь серпень, вересень, будуть літати і навесні і тільки тоді відкладуть яйця. Десять місяців живуть ці метелики і з них близько семи місяців перебувають у заціпенінні.
У теплі вересневі дні і на початку жовтня досить часто можна зустріти джмелів, бджіл і розповісти дітям про їхню підготовку до зимівлі.
Значна кількість комах зимує у стадії яйця, личинки, лялечки. У пору листопаду цікаво знайти під дубом гал дубової горіхотворки, розповісти, як зимує личинка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Осінь, осінні зміни у житті тварин, прикмети, прислів’я, загадки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок