Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Проект Біосфера-2

Проект Біосфера-2

Назва:
Проект Біосфера-2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,06 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проект Біосфера-2


НЕЗВИЧАЙНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ
АМЕРИКАНЦІВ – БІОСФЕРА- 2
З кожним роком вплив цивілізації на навколишнє середовище стає усе великим і наслідком цього - усе менш прогнозованими. Ми усі чаші відчуваємо це на собі, і не тільки у виді забрудненого повітря, отруєних рік і ґрунту, зараз учені говорять про глобальні наслідки для всієї нашої Землі. Хто знає, чи не є незвичайні атмосферні явища та інші погодні аномалії від снігу в середині весни в Москві до посух в Австралії, циклонів і повеней ланками в одному ланцюзі. Усі частіше ми чуємо про підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері Землі і зв'язаному з цим парниковому ефекті, що може глобальне потеплення і танення арктичних і антарктичних льодів, підвищення рівня води в океані і затоплення багатьох земель. Мова йде про те, як прогнозувати вплив факторів, зв'язаних з діяльністю людини на нашу біосферу Землі. До речі, сам термін біосфера запропонував російський учений - академік Володимир Вернадський. "Поверхня нашої планети, її біосфера відокремлює нашу Землю від її космічного оточення... Біосфера це єдине місце на Землі, де може бути знайдене життя" писав у 1926 наш великий співвітчизник, творець навчання про біосферу.
Чому ж так складно прогнозувати "поводження" нашої біосфери?
Дійсно, адже на її стан впливають дуже багато факторів. Через цього складно проводити теоретичні розрахунки і будувати математичні моделі поводження біосфери Землі, а поставити експеримент на "натурній" моделі по зрозумілих причинах неможливо. Адже неможливо ж експериментувати над цілою планетою: дійсно, це може привести до непередбачених наслідків, та й технічні можливості цивілізації нездатні діяти так глобально, у рамках цілої планети.
Тепер зрозуміло, чому так важливо було створити модель нашої біосфери: побудувати таку систему, що була б абсолютно ізольована від іншого світу, у якій була б своя атмосфера, свій ґрунт, був би свій океан, свої джунглі, свої тварини, свої рослини - така своєрідна міні-модель Землі. Система, у яку надходить тільки сонячна енергія, точно так само як це відбувається в нашій Планеті. Адже в нашу біосферу практично нічого не надходить зовні, крім сонячного світла і тепла. Побудувавши такий світ можна було б почати експерименти, наприклад, збільшивши змісту вуглекислого газу або іншої речовини, подивитися на наслідки. Крім того, цікаво подивитися як буде розвиватися ця інша біосфера в майбутньому, якщо неї надати самої собі. І, звичайно, такий досвід може знадобитися в майбутньому, при будівлі людських поселень на інших планетах (наприклад на Місяці), при далеких космічних польотах (на Марса) і т.д.
На початку дев”яностих років така біологічна система була створена!
Цю унікальну систему побудували в американському штаті Аризона, поруч з містом Оракл і назвали її "BІOSPHERE 2" – Біосфера-2. Мається на увазі, що Біосфера-1 - це наша Земля. Біосфера-2 - це грандіозна і велична конструкція зі скла й армованої сталі, займає площа 1.27 гектара, обсяг атмосфери, укладеної в ній 203 760 кубічних метра. Біосфера-2 містить у собі понад 3.000 різновидів рослин і тварин, сім біомів - дощовий ліс, савану, пустелю, болото, навіть маленький океан з кораловим рифом, інтенсивне сільське господарство й апартаменти для людей. Американському платнику податків це спорудження обійшлося в 150 мільйонів доларів.
Розробка конструкцій і систем зайняла близько 10 років, протягом цього часу спеціальні групи вчених збирали по всій Землі види тварин і рослин для заселення Біосфери-2, підбирали зразки ґрунту, ретельно стежачи за тим, щоб усе там було біологічно збалансоване.
Біосфера-2 достатня велика, щоб підтримувати всю екосистему в рівновазі й у той же час достатня мала, щоб усі процеси, що відбуваються в ній було легко досліджувати. А що саме цікаве, Біосфера-2 була розроблена спеціально для того, щоб у ній могли жити люди, причому абсолютно відокремлено від іншого світу: ні їжа, ні повітря, ні вода, ні яка-небудь інша речовина не проникає усередину і ніщо не іде назовні, крім сонячного світла, електрики й інформації з проводів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проект Біосфера-2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок