Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Опис рослин: Копитняк європейський рожа лікарська, алтея лікарська фіалка запашна

Опис рослин: Копитняк європейський рожа лікарська, алтея лікарська фіалка запашна

Назва:
Опис рослин: Копитняк європейський рожа лікарська, алтея лікарська фіалка запашна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з біології
на тему:
“Опис рослин: Копитняк європейський рожа лікарська, алтея лікарська фіалка запашна”


Копитняк європейський (Asarum europaeum), копитень, підгорішник.
Родина хвилівникових — Аristolochiaceae.
З лікувальною метою використовують корінь, а іноді й листя цієї рослини.
Поширений майже по всій Україні. Росте в тінистих листяних, рідше у хвойних лісах, найчастіше під кущами ліщини.
Копитняк європейський — багаторічна рослина з повзучим кореневищем. Листки цілокраї, нирковидні й округлі, дуже схожі на кінське копито (звідси й така назва рослини), на дов-гих черешках. Рослина покрита коротенькими волосками з трьома низовими лускатими листками й звичайно з двома нирковидно-сер-цевидними довгочерешковими зимуючими темно-зеленими листка-ми. Квітки одиночні, на короткій пониклій ніжці, оцвітина ззовні бурувата, всередині — темно-червона, бура, з трьома яйце-видними, всередині загнутими, загостреними частками, тичи-нок дванадцять. Плід — коро-бочка. Цвіте рослина в квітні. Листя цієї рослини збира-ють під час цвітіння, а коріння з кореневищем — рано навесні. У рослини гіркий смак і гострий, неприємний (особли-во, якщо розтерти яку-небудь її частину), специфічний, досить сильний запах, трохи схожий на запах валеріани. Кореневи-ще отруйне, так що його треба досить суворо дозувати.
Як відомо з народного досвіду, копитняк регулює функціональну діяльність шлунка й менструації, а також е сечогінним, про-тизапальним, почасти сер-цевим, відхаркувальним, антиалкогольним і блювотним засобом.
У науковій медицині копитняк раніше застосовували як блювотний засіб, а тепер ним не користуються.
У народній медицині порошок з кореня копитняка жін-ки вживають для регулювання менструацій: 0,2—0,5 г порошку (на кінчику складаного ножика) всипають у чарку молока і вживають раз на день натщесерце.
Відвар кореня копитняка на воді або на козячому мо-лоці часто вживають при мізерних менструаціях, для по-ліпшення травлення (при диспепсії), при гастритах і ен-теритах, хворобах печінки та жовтяниці.
Для боротьби з жовтяницею краще змішувати копит-няк з пісковим цмином порівну (взяти 1 столову ложку су-міші на склянку окропу, вживати по 1 столовій ложці З рази на день).
Відвар копитняка вживають і при серцевих хворобах, як заспокійливий засіб, а особливо корисно давати його ді-тям, коли їх судомить (відвар: 1/2 чайної ложечки на склян-ку молока, вживати по 1/2 чайної ложечки раз на день).
Корисно вживати копитняк і від глистів (у порошку, по 0,2—0,5 г) та від гарячки. Столова ложка відвару копитня-ка, змішана з склянкою горілки, може спричинити в люди-ни, яка хворіє на алкоголізм, огиду до спиртових напоїв.
Щоб приготувати препарат, який вживають як відхарку-вальний засіб при бронхіті, треба змішати копитняк з листям розхідника й травою нетреби звичайної.
Зовнішньо застосовують листя в свіжому вигляді й потовчене — від наривів, відвар листя — також як при-мочку при хворобах очей, настойкою цієї трави на оцті натирають місця, уражені коростою.


Рожа лікарська, алтея лікарська (Althaea officinalis), дика рожа, калачики аптечні, маковійник, дикий мак.
Родина мальвових — Malveceae.
З лікувальною метою використовують коріння рослини.
Трапляється в середній і південній смугах Європейської части-ни СНД, в тому числі майже всюди на Україні, а ще на Кавказі й у Середній Азії. Росте на вологому й частіше пухкому ґрунті (поблизу боліт і річок), її часто вирощують у квітниках поблизу будинків або в палісадниках.
Це багаторічна рослина, з коротким верти-кальним кореневищем і простим, рідше розгалуженим, м'ясистим довгим коренем. Досягає 1,5—2 м заввишки, має прямі повстисто-волохаті сірувато-зелені стебла, що ростуть від кореня кущем. Листки чергові, з довгими черешками, нижні — яйцевидні, п'ятилопатеві, а верхні —дов-гасто-яйцевидні, трилопатеві, густоопушені. Квітки блідо-рожеві, великі, на коротких квітконіжках, по кілька в па-зухах верхніх листків і на вершечку стебла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Опис рослин: Копитняк європейський рожа лікарська, алтея лікарська фіалка запашна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок