Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Розвиток методики природознавства на Україні

Розвиток методики природознавства на Україні

Назва:
Розвиток методики природознавства на Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
547
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Розвиток методики природознавства на Україні


ПЛАН.
Поняття про періодизацію розвитку методики біології в Україні.
Педагогічна думка Київської Русі.
Освіта на Україні в XIV-XVI ст..
Школа і педагогічна думка на Україні в XVI- XVIІ ст.
Роль Києво-Могилянської колегії у становленні освіти і педагогічної думки на Україні.
Педагогічна думка на Україні XVIІІ ст.. Виділення природознавства як навчального предмета.
Перший підручник з природознавства. Оформлення методики природознавства. 1786-1860рр.
Становлення методики природознавства як наукової дисципліни 1860-1900рр.
Зміцнення матеріалістичних основ методики природознавства 1900-1916 рр.
Розвиток методики природознавства в радянський період.
Внесок вітчизняних методистів у розвиток методики природознавства.


1. У процесі дослідження історії розвитку методики викладання природознавства однією із найважливіших проблем є її періодизація. Вона дає змогу виявити структурні особливості науки, закономірності розвитку її цілей, завдань, методів тощо, рушійні сили, зв’язок з іншими науками і на основі цього зробити певні узагальнення. В основу періодизації покладаються якісні зміни в науці, які відділяють один період від іншого. У рамках періодів можуть виокремлюватися етапи – відрізки часу, відзначені певними подіями.
На сьогодні немає науково розробленої періодизації історії методики викладання біології в середній школі України. Фрагментарні відомості з цього питання можна знайти у працях Е.В. Середенко, Б.Н. Мітюкова, А.М. Охріменка, Л.Е. Логінової, І.К. Шульги. Так, Е.В. Середенко, торкаючись питання періодизації, відзначає характерні ознаки окремих періодів розвитку методики викладання біології, але самі періоди не визначає. В.М. Федорова називає такі критерії періодизації: залежність від характеру виробничих відносин, політичного устрою і суспільної ідеології; зв’язок з науками про природу, а також педагогікою і дидактикою; практика навчання природознавству як джерело теоретичного розвитку методики природознавства. Крім того, автор радить враховувати внесок учителів, методистів у розвиток методики.
2. Педагогічна думка України має великі глибокі історичні корені. Вона спирається на народну педагогіку. Ще не виділившись у самостійну область знання, педагогіка знайшла своє вираження практично у всіх областях древньоруської державності (ІХ ст.) починає зароджуватися і перше систематичне навчання в середовищі родової знаті. Письменність на території Київської Русі в ІІ простіших формах була відома уже в VI-VIII ст. В “Житті Святого Кирила” розповідається, що Кирил бачив в Криму у одного руского книги, написані письменниками з розвитком класового феодального суспільства Київської Русі починаються створюватися школи, в яких готують дітей знаті і духовенства для зовнішньополітичних і торгових зв’язків. Князем Володимиром Святославичем вводяться школи “книжного навчання”, що одержало дальший розвиток при Ярославі Мудрому. Він прекрасно розумів значення навчання, виховання освіти в житті держави і тому першу половину ІХ ст. Можна охарактеризувати як період “Інтенсивного насадження грамотності”. Проте слід пам’ятати, що вона носила чітко виражений класовий характер. Кожна соціальна група одержувала певний рівень знань, відповідно до ІІ стану. В 1086 році при київському Андріївському монастирі внучкою князя Ярослава Мудрого Ганною (Янкою) було відкрито перше на Русі жіноче училище. Видатним пам’ятником педагогічної думки того часу являється “Поучение детям” (1117) київського князя Володимира Мономаха.
В ньому говориться про роль праці в житті людини, про приклад старших у вихованні дітей, Києво-Печерський монастир був центром древньоруського літопису. Історик і письменник ХІ-ХІІ ст. Нестор пише “Повесть временных лет”, “Чтение о жизни и погублении... Бориса и Глеба” (в 80 роки). Появляється пам’ятник древньоруської культури “Слово о полку Ігоровім”. В цих творах (в розкритті характерів героїв) відобразились основні педагогічні принципи часів Київської Русі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Розвиток методики природознавства на Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок