Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Історія теорії і практики обробітку грунту: сучасні погляди і узагальнення

Історія теорії і практики обробітку грунту: сучасні погляди і узагальнення

Назва:
Історія теорії і практики обробітку грунту: сучасні погляди і узагальнення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,16 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Історія теорії і практики обробітку грунту: сучасні погляди і узагальнення


Обробка грунту
Історія обробітку грунту є складним питанням, яке потребує пильного погляду історика науки і техніки. Проблемами обробітку грунту займалися такі корифеї аграрної науки, як В.В. Докучаєв, П.А. Костичев, І.А. Стебут, І.О. Ізмаїльський, О.І. Дояренко, К.К. Гедройц, В.Р. Вільямс, О.Н. Соколовський та інші. Однак в роботах цих учених мало приділялось уваги історії обробітку грунту.
Слід відмітити, що в роботах філософського плану В.І. Вернадського, У.Дж. Гласхауера, Г.В.Ф. Гегеля, Ортега і Гасет Хосе, А. Пуанкаре, А. Бергсона, які дають можливість розглянути історичні явища на більш високому, узагальнюючому теоретичному рівні, проблеми землеробства, не говорячи навіть про обробіток грунту, не знайшли відображення.
Основним завданням даної роботи стала спроба розглянути з позицій законів термодинаміки і вчення про ноосферу питання історії теорії і практики обробітку грунту, цього самого древнього і необхідного в усі часи людської цивілізації технологічного прийому землероба.
Фундаментальна проблема природного пояснення походження будь-яких явищ глобального масштабу, таких, як виникнення людських цивілізацій, виникнення систем землеробства, напрямів науки і техніки, появи неординарної особи, пов'язані з законами термодинаміки. Слід зауважити, що наукові результати завжди були і залишаються суб'єктивними.
До таких фундаментальних проблем глобального масштабу можна віднести також зародження і розвиток в історичному плані теорії і практики обробітку грунту.
Відомо, що ні один закон природи не підтверджується так добре, як закони термодинаміки. Зауважимо, що перший закон (перше начало) термодинаміки говорить, що загальна кількість енергії і маси залишається незмінною. Друге начало твердить, що ентропія (міра внутрішнього неупорядкування) в замкнутій системі може тільки зростати: будь-яка система, яка не зазнає впливу іззовні, деградує, розпадається, вільна енергія в ній зменшується, і в кінці кінців вона досягає пасивного стану повного безладдя.
Іншими словами, час явища закінчується, спливає і воно застигає у стані пасивної рівноваги. Тобто певна людська цивілізація вичерпує себе і в кінці кінців гине. Якийсь самий ефективний у свій час напрям науки перестає бути корисним людству і перестає існувати. Технічні досягнення минувшини, з якими пов'язаний прогрес суспільства, досягнувши стану пасивної рівноваги, зникають із поля інтересів людства (взяти хоча б ті ж сохи, косулі, сабани чи інше ґрунтообробне знаряддя). Навіть структура з високим рівнем організації, залишена сама на себе, з часом перетворюється в хаос.
В історії обробітку грунту як основній складовій частини землеробства відомі періоди, наприклад середньовіччя, коли технологія обробітку грунту, ґрунтообробні знаряддя на протязі століть не вдосконалювалися. Цікавість суспільства до цього напряму людської діяльності падав. Ентропія обробітку грунту в цей період зростала, система грунтообробітку досягла пасивного стану. У трактатах середніх віків землеробство згадується тільки в періоди засухи, неврожаю, потреби в продуктах харчування під час затяжних військових дій.
Відомо, що явище чи система прямують до пасивного стану, коли вони не зазнають зовнішнього впливу, зовнішнього підживлення. І таким підживленням може бути наукова думка, яку Володимир Іванович Вернадський у своєму вченні про ноосферу назвав явищем космічним, планетним. Цим підживленням може бути безкінечний творчий розум, що існує поза простором і часом [1-6]. Цю ідею в теологічному плані розвиває і наш сучасник — вчений із Нідерландів Гласхауер [7].
Вільна наукова думка, це планетне, космічне явище, може дати (по Вернадському) суть і мету існування людини, суть і мету теорії і практики обробітку грунту як основного технологічного процесу, який сприяє розвитку людської цивілізації. Але вона вимагає сприятливого політичного й ідеологічного середовища: підвищення ролі вчених у державному житті, правильно поставленої освіти, популяризації досягнень, а головне, повної свободи наукового пошуку, звільнення його від всякої рутини, релігійних, філософських чи соціальних пут.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Історія теорії і практики обробітку грунту: сучасні погляди і узагальнення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок