Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> МІТОЗ. ЙОГО ФАЗИ І БІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ

МІТОЗ. ЙОГО ФАЗИ І БІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ

Назва:
МІТОЗ. ЙОГО ФАЗИ І БІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,67 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Мітоз

Здатність до поділу - найважливіша властивість кліток. Без поділу неможливо уявити собі збільшення числа одноклітинних істот, розвиток складного багатоклітинного організму з однієї заплідненої яйцеклітини, поновлення кліток, тканин і навіть органів, втрачених у процесі життєдіяльності організму.

Поділ кліток здійснюється поетапно. На кожнім етапі поділу відбуваються визначені процеси. Вони приводять до подвоєння генетичного матеріалу (синтезу ДНК) і його розподілу між дочірніми клітками. Період життя клітки від одного поділу до наступного називається клітинним циклом.

Підготовка до поділу

Еукаріотичні організми, що складаються з кліток, що мають ядра, починають підготовку до розподілу на визначеному етапі клітинного циклу, в інтерфазі.

Саме в період інтерфази в клітці відбувається процес біосинтезу білка, подвоюються всі найважливіші структури клітки. Уздовж вихідної хромосоми з наявних у клітці хімічних сполук синтезується її точна копія, подвоюється молекула ДНК. Подвоєна хромосома складається з двох половинок - хроматид. Кожна з хроматид містить одну молекулу ДНК.

Інтерфаза в клітках рослин і тварин у середньому продовжується 10 - 20 ч. Потім настає процес розподілу клітки - мітоз.

Під час мітозу клітка проходить ряд послідовних фаз, у результаті яких кожна дочірня клітка одержує такий же набір хромосом, який був у материнській льотці.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: МІТОЗ. ЙОГО ФАЗИ І БІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок