Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> “Азійська коричнева хмара” – феномен забруднення атмосфери

“Азійська коричнева хмара” – феномен забруднення атмосфери

Назва:
“Азійська коричнева хмара” – феномен забруднення атмосфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,69 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
У Празі 12 серпня 2002 року відбулася конференція, фондована ООН, яка стосувалася забруднення атмосфери. Про що там йшлося?

- Туман яром, туман долиною... звучить гарно і романтично, коли цей туман у пісні. Але коли він, цей туман, це три кілометрова темна хмара смоґу над вашою головою, до пісень і романтики далеко. Звіт Екологічної Програми Організації Об’єднаних Націй, який оприлюднено 12-го серпня говорить про туман зовсім іншого ґатунку. Цей туман впливає і на світову температуру та погоду і на людське здоров’я. Впливає негативно.

Азійська коричнева хмара – так науковці назвали феномен, який зменшує досяжність сонячного світла на 10 відсотків. Затемнюють атмосферу відходи, сульфати, нітрати, органічні відходи, вуглець, попіл та інші речовини, що забруднюють повітря. Менше природного світла перетворюється на менший врожай. Азійський врожай рису таким чином зменшується на 10 відсотків. І все це внаслідок забруднення атмосфери паливом, вугіллям, нафтою, газом. Мсешканці Азії вже давно знають, що їхня атмосфера забруднена. Людей печуть очі, сверблять носи, болять легені. Тепер вони знають конкретніше чому.

Упродовж останніх сім років науковці проводили так званий Експеримент Індійського Океану. Зібрані дані свідчать про те, що над Індійським океаном, над південною, південно-східною та над східною Азією висить коричнева імла товщина якої – три кілометри. Якщо ви думаєте, що це лише проблема Азії, то ви помиляєтесь. За тиждень така хмара може облетіти пів світу.

Крім того, що така хмара смоґу зменшує сонячне світло на 10 відсотків, вона водночас втягує в себе тепло, таким чином удвічі підвищує температуру в нижній атмосфері. Науковці кажуть, що така комбінація різко зменшує кількість опадів в тих місцевостях, які вже потерпають від посухи, як наприклад Пакистан та Афганістан і водночас збільшує кількість злив у східних регіонах Азії, де останнім часом часто відбуваються страшні повені. Усе це може звучати далеким для українського слухача, що йому повені чи посухи в далекій Азії. Проте, не таке все це далеке: азійська коричнева хмара підвищує можливість поширення парникового ефекту та кислотних дощів на територію всієї планети. Вона також спричинилася до сотні тисяч передчасних смертей унаслідок дихальних хвороб.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: “Азійська коричнева хмара” – феномен забруднення атмосфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок