Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Барвінок прямий, мухомор червоний, персик звичайний, яловець козачий

Барвінок прямий, мухомор червоний, персик звичайний, яловець козачий

Назва:
Барвінок прямий, мухомор червоний, персик звичайний, яловець козачий
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
- багаторічна трав’яниста кореневищна рослина родини барвінкових. Стебла прямостоячі, численні, 15-50 см заввишки, утворюють куртини. Листки супротивні, сидячі, еліптичні, інколи яйцевидні або округлі, шкірясті, голі або слабо опушені. Квітки білі або блідо-голубі, поодинокі, в пазухах листків. Плід – з 2 листянок. Цвіте у травні-квітні.

Поширення. Ендем Середньої Азії. Росте на північному-східних, південних і південно-східних схилах гір.

Заготівля і зберігання. Використовують корені і кореневища, які заготовляють протягом усього періоду вегетації. Після викопування їх очищають, ріжуть на кусочки по 2-3 см завдовжки, розкладають шаром 5-7 см і сушать, перевертаючи протягом для 3-4 рази. Зберігають у сухому, добре провітрюваному приміщенні. Аптеками не відпускаються.

Хімічний склад. Коріння барвінка прямого містить до 3% алкалоїдів, у тому числі вінкамін, резерпін, скіміанін та інші.

Фармакологічні властивості і використання. Одержані з барвінку прямого препарати ервамін і інсулін стимулюють мускулатуру матки й використовуються для зупинки післяпологових кровотеч. Інсулін ефективний і як гіпотензивний засіб. Як матковий засіб запропоновано виннокамяну сіль вінкаміну під назвою вінкаметрин. Дозволено до застосування препарат барвінкан гідро хлорид, який являє собою хлористоводневу сіль вінкаміну, виділеного з барвінку прямого. Цей препарат у терапевтичних дозах подібно до стрихніну або секуреніну збуджує центральну нервову систему і, насамперед підвищує рефлекторну збудливість спинного мозку. Барвінкан гідро хлорид призначається при астенії, млявих паралічах, невриті, неврастенії, периферичних парезах, при ослабленні серцевої діяльності та при імпотенції. Препарат приймають і як тонізуючий засіб при загальній слабості після перенесення виснажливих хвороб.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Барвінок прямий, мухомор червоний, персик звичайний, яловець козачий

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок