Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Рослинний світ Прикарпаття

Рослинний світ Прикарпаття

Назва:
Рослинний світ Прикарпаття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,93 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Вступ
Рослинний світ Прикарпаття, який складався протягом тисячоліть є відображенням тих змін, що відбувалися на цій території. Вивчення неповторних особливостей рослин в природних умовах і угрупованнях, в їх зв’язку з зовнішнім середовищем, дасть можливість глибше зрозуміти процеси розвитку рослинного світу, його взаємозв’язки та обумовленість зовнішнім середовищем.
Територія Прикарпаття є зоною інтенсивного розвитку промисловості, землеробства й тваринництва, котрі супроводжуються урбанізацією ландшафту.
Виживання людства в техногенному періоді найчастіше пов’язане з можливостями вирішення ресурсів. Одним з основних ресурсів природи є флора. За своєю сутністю вона є наріжним каменем існування усього живого. Ощадливе природокористування неможливе без пізнання сутності об’єкта використання, у зв’язку з чим зростає роль флористики та фітоценології.
Актуальність. У зв’язку з інтенсифікацією різноманітних форм антропогенного впливу на навколишнє середовище істотно порушується природній процес розвитку фітобіоти: спостерігається подальше збіднення автохтонної флори, зменшення площ природних рослинних угруповань і спрощення їх ценотичної структури. У результаті екологічної дестабілізації природного середовища знижується рівень ценотичної різноманітності рослинного покриву. Для усвідомлення процесів і явищ, які відбувається на сучасному етапі та їх прогнозування; у зв’язку з недостатнім вивченням флори та рослинності, виникає необхідність комплексного дослідження рослинного покриву цього регіону.
Метою дипломної роботи є: дослідження в вивчення флори та рослинності урочища «Станіславівка».
Це третій етап нашої роботи, який полягає в розширенні і більш детальному вивченні флори та рослинності даної території. Тому для реалізації мети ставили перед собою такі завдання:
скласти перелік видів рослин;
провести повний систематичний, ценотичний та географічний аналіз флори;
виявити наявність рідкісних, зникаючих видів та групи видів «господарських» рослин (лікарські, медоносні, декоративні, кормові, з корисною деревиною);
вивчити та дослідити цільність та рясність популяцій деяких видів рослин;
вивчити рослинність, скласти перелік асоціацій;
розробити пропозиції щодо використання та охорони території дослідження.
Наукова новизна: територія урочища у флористичному плані недосліджена (про що свідчить відсутність літературних джерел); не проводився локальний перелік видів рослин і опис асоціацій. Досліджувана територія лежить в межах Коломийського району, який найменш досліджений (щодо флори та рослинності), в цьому регіоні недостатньо розроблена система природно-заповідних територій (процент заповідності – о,6).
У практичному аспекті результати досліджень можуть бути цінні для обґрунтування покращення фітоценотичної репрезентативності природно-заповідного фонду; для встановлення попередніх запасів популяцій.
Збереження фітоценотичної різноманітності рослинного покриву необхідне для підтримання фітоценотичного потенціалу, формування біологічно стійких угруповань, стабілізації екологічної ситуації.


3. Методи та об’єкти дослідження
Протягом 2003-2005рр. Проводилось дослідження рослинного покриву заповідного урочища «Станіславівка», площа якого 12га. Урочище належить до Шепетівського лісництва Коломийського держлісгоспу. За фізико-географічною характеристикою урочище належить до середньої частини Івано-Франківської області і входить в межі Придністровського Покуття (Отиня-Коршівський геоморфологічний район).
В ході польових досліджень стану рослинного покриву урочища «Станіславівка» ми користувалися маршрутним методом, який охоплює такі етапи:
1) рекогнисцирувальний етап: виявляли особливості місцевості, основні типи рослинності;
2) детально-маршрутний етап: складали список рослин. Які зустрічалися, визначали рясність і місцезростання, проводили опис окремих асоціацій [2], [9];
Для визначення рясності застосовували окомірний методи прямого обліку. Такий облік проводили за шкалою чисельності виду у фітоценозі, зокрема, за шкалою чисельності виду у фітоценозі, зокрема, за шкалою, запропонованою О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Рослинний світ Прикарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок