Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Завдання сучасної селекції. Поняття про сорт, породу, штам. Штучний добір та його форми

Завдання сучасної селекції. Поняття про сорт, породу, штам. Штучний добір та його форми

Назва:
Завдання сучасної селекції. Поняття про сорт, породу, штам. Штучний добір та його форми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Найважливішою галуззю практичного застосування генетики є селекція. Селекція – наука про теоретичні основи та методи створення нових і поліпшення вже існуючих сортів рослин, порід тварин і штампів мікроорганізмів. Теоретичною основою селекції є генетика та вчення про штучний добір. Селекціонер має бути добре обізнаним з біологією розмноження та розвитку тих видів, з якими він працює, особливостями їхніх фізіологічних процесів.

Завдання сучасної селекції – це підвищення продуктивності існуючих, а також виведення нових, продуктивніших, сортів культурних рослин, порід свійських тварин, штамів мікроорганізмів, пристосованих до умов сучасного автоматизованого сільського господарства та промисловості. Селекція бере участь у вирішенні основного завдання сільського господарства – забезпеченні максимального виробництва харчових продуктів за мінімальних затрат. Над вирішенням цих завдань у нашій країні працюють різноманітні науково-практичні центри.

Визначаючи завдання селекції, видатний російський селекціонер М.І.Вавилов наголошував на тому, що для поліпшення якостей існуючих і створення нових порід і сортів необхідно вивчати і враховувати різноманіття вихідного матеріалу, спадкову мінливість організмів, роль середовища у формуванні фенотипу, закономірності успадкування при гібридизації та визначити форми штучного добору, які застосовуватимуться у селекційній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Завдання сучасної селекції. Поняття про сорт, породу, штам. Штучний добір та його форми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок