Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Ластоногі і щитовидні ссавці. Мавпи. Як вищий клас ссавців. Ссавці і екологія навколишнього середовища. Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.

Ластоногі і щитовидні ссавці. Мавпи. Як вищий клас ссавців. Ссавці і екологія навколишнього середовища. Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.

Назва:
Ластоногі і щитовидні ссавці. Мавпи. Як вищий клас ссавців. Ссавці і екологія навколишнього середовища. Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Ссавці, що мешкають у водоймах, переважно морських, передні кінцівки перетворені на ласти, задніх немає, є рудимент тазового поясу. Хвіст складається з товстої шкіри, м'язів і жиру, в ньому немає хребців і розташований він горизонтально. Вушної раковини немає. Товстий підшкірний шар жиру захищає тварину від переохолодження. Шерстяний покрив повністю редукований. Кити здатні створювати звуки високої частоти (ультразвуки), які, відбиваючись від підводних предметів, потрапляють до органів слуху і дають змогу тваринам орієнтуватись у повній темряві глибоко під водою, а також спілкуватись між собою.

Зубасті кити (дельфіни, кашалоти) мають багато зубів однакової форми; живляться рибою, великими головоногими молюсками тощо. Беззубі кити (синій кит, гренландський та ін.) не мають зубів. З верхньої щелепи в них звисають рогові пластинки — китовий вус. Кит набирає воду до ротової порожнини і випорскує її через ці «вуса». При цьому затримується їжа (переважно планктонні ракоподібні), яку кит язиком спрямовує в глотку. Китоподібних нещодавно добували заради жиру та інших цінних речовин; зараз їх промисел заборонений, а більшість видів занесено до Міжнародної та регіональних Червоних книг.

Ряд ластоногі: характеристика, представники.

Виключно морські тварини; більшу частину життя вони проводять у воді, на сушу виходять лише в період розмноження. Кінцівки перетворились на ласти, хвіст короткий; зуби погано диференційовані. Є товстий шар підшкірного жиру; вушні раковини відсутні або погано розвинені. Живляться рибою, молюсками та іншими морськими тваринами. Серед них є цінні хутрові звірі (морський котик); у різних морях широко розповсюджені тюлені. Поблизу чорноморських берегів мешкає занесений до «Червоної книги України» тюлень-монах. Найбільші з ластоногих — арктичні моржі, що досягають 4 м завдовжки і маси 1,5 т.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Ластоногі і щитовидні ссавці. Мавпи. Як вищий клас ссавців. Ссавці і екологія навколишнього середовища. Тваринний світ і екологія навколишнього середовища.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок