Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Видатні мікробіологи. Володимир Дмитрович Тимаков

Видатні мікробіологи. Володимир Дмитрович Тимаков

Назва:
Видатні мікробіологи. Володимир Дмитрович Тимаков
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,68 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Величезне поширення інфекційних захворювань під час громадянської війни змусило органи охорони здоров’я молодої Радянської республіки особливу увагу приділити протиепідемічним заходам. Лише після ліквідації епідемій створилися умови для наукової розробки теоретичних питань і для здійснення одного з основних завдань медицини – ліквідації інфекційних захворювань у країні взагалі.

Багато було присвячено робіт одній з провідних проблем мікробіології – мінливості і спадковості мікробів. Було доведено мінливість їхніх спадкових властивостей під впливом різних факторів зовнішнього середовища. Велике значення мали досліди з мінливості мікроорганізмів під впливом хіміотерапевтичних засобів, зокрема антибіотиків. За допомогою цих дослідів виявлено закономірності формування стійких форм мікроорганізмів, що дали змогу зробити методи запобігання таких форм.

Основні праці у вивченні фільтрівних форм мікроорганізмів належать вітчизняним ученим. Виявлено їхню роль у патогенезі, зокрема в рецидивах і хронічних формах перебігу захворювань (М.Пєшков, Б.Н.Ільяшенко, Г.П.Івашина, В.Д.Тимонов). Радянські мікробіологи провели велику роботу з систематизації мікробів на грунті не лише морфологічних і біологічних властивостей, а й генетичних взаємовідносин.

В СРСР було ліквідовано одне з найпоширеніших протозойних захворювань – малярію. Завдяки застосуванню загальнодержавної системи заходів, розроблених вітчизняними ученими. Велике досягнення та внесок здійснив учений та організатор охорони здоров’я Володимир Дмитрович Тимаков.

Він родився в 1905 році на Рязанщині в сільській родині. З перемогою Жовтневої революції в село прийшло нове життя. Всюди Тимаков з відзнакою закінчив середню школу, багато працював у комсомолі, який дав рекомендацію йому в вищий учбовий заклад. Він вступив на медичний факультет Томського університету, який закінчив в 1929 році.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Видатні мікробіологи. Володимир Дмитрович Тимаков

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок