Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Відмінність скелету тварини від людини

Відмінність скелету тварини від людини

Назва:
Відмінність скелету тварини від людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,01 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Після виходу в світ праць Ч. Дарвіна порівняльна анатомія отримала поштовх до розвитку і, в свою чергу, зробила значний внесок у розвиток дарвінізму.

Дані порівняльної анатомії та фізіології людини і тварин довели подібність людини і ссавців як у загальному плані, так і в багатьох деталях. Порівнянням скелета і мускулатури людини і таких тварин, як собака, кінь, мавпа, було знайдено кістки і м'язи, які відрізнялися від людських лише за розмірами і деякими деталями.

Мал. 1. Скелети передніх кінцівок різних хребетних:

1 — ящірки; 2 — черепахи; S — крокодила; 4 — голуба; 5 — кажана; 6 — кита; 7 — крота; 8 — людини

Передні кінцівки всіх хребетних: лапка кролика, крило кажана, ласт тюленя, рука людини тощо схожі між собою по будові (мал. 1). Скелет кожного із цих організмів має плече, передпліччя, в якому дві кістки, кістки зап'ястка, п'ястка і фаланги пальців.

Скелет ящірки. Хребет уже розділений на шийний, грудний, поперековий, крижовий і хвостовий відділи. Череп кістковий, голова рухлива. Кінцівки закінчуються п'ятьма пальцями з кігтиками.

Мускулатура у плазунів розвинена значно краще, ніж у амфібій.

Травна система. Рот веде в ротову порожнину, в якій є зуби і язик, однак зуби ще примітивні, однотипні, призначені лише для захоплення й притримування здобичі. Травний канал складається із стравоходу, шлунка й кишок. На межі товстої і тонкої кишок розміщений зачаток сліпої кишки.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Відмінність скелету тварини від людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок