Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Видільна система

Видільна система

Назва:
Видільна система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Утворені в процесі обміну речовин кінцеві продукти розпаду, що є отруйними для організму, видаляються з нього через нирки, потові залози, легені, кишечник.

Основна роль в їх виділенні належить спеціалізованим органам виділення — ниркам, які виводять з організму 75% різних речовин: сечовину, сечову кислоту, надлишок води й солей, чужорідні речовини, що потрапили в кров (ліки та ін.). У результаті роботи нирок кров очищується й зберігає свій постійний склад і фізико-хімічні властивості.

Нирки — парні органи, розташовані в черевній порожнині з обох боків хребта. Права нирка лежить дещо нижче лівої. Вони мають бобоподібну форму, увігнутий край їх звернений до хребта й має виїмку — ворота нирок, де проходять кровоносні й лімфатичні судини, нерви й сечовід (мал. 160). Нирки вкриті капсулою зі сполучної тканини. На розрізі нирки виділяють два шари: темно-червоний зовнішній — кірковий, — в якому розташовані ниркові тільця, і більш світлий внутрішній — мозковий, в якому проходять ниркові канальці. Канальці утворюють піраміди, поділені прошарками кіркової речовини. У звивистий каналець. Стінки його утворені з одного шару епітеліальних клітин. Зробивши декілька вигинів і утворивши петлю, каналець впадає в одну з трубочок, що проходять усередині піраміди. Довжина одного нефрону 35— 50 мл. У кожній нирці їх налічується близько 1 млн. Загальна довжина всіх канальців 70— 100 км, а їх поверхня становить 6 м2.

Нирки мають велику кількість кровоносних судин. Дрібні гілочки ниркової артерії (приносні судини) входять у капсулу й утворюють клубочок артеріальних капілярів. З кожного клубочка виходять артеріальні судини меншого діаметру (у порівнянні з тими, що приходять). Кожний з них розгалужується й утворює капілярну сітку навколо канальців. З капілярів цієї сітки формуються ниркові вени, що впадають у нижню порожнисту вену.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Видільна система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок