Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Класифікація риби

Класифікація риби

Назва:
Класифікація риби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Рибу класифікують за місцем і способом її існування, характером покриву шкіри, будовою скелета, розміром або масою, видами, термічним станом.

За місцем і способом існування рибу поділяють на океанічну (зубатка, тунець, нопотенціал, риба-шабля, риба карітан, шарську, камбала, тріска, палтус, прісноводну (стерзадь, короп) прохідну, яка живе в морях нереститься у річках ( осетрові, лососеві) або навпаки, які живуть в опріснених ділянках, а розмножуються в річках (сазан, лящ)

Поверхня тіла риби може бути покрита шкірою, або шкірою і лускою чи шкірою і рядами кісткових утворень ”жучків” луска щільно прилягає до шкіри в одних видів риб вона дрібна, в інших велика.

За характером покриву рибу на лускату і без лускату і з кістковими лусками “жучками”. До лускатої риби належать: судак, лящ, короп, карась, до безлускатної – сом, вугор. Рибу з дрібною лускою (зубатка, навага) обробляють так, як ту. Що без луски тому її умовно вінносять до цієї групи “жучками” (шипами) вкрита осетрова риба.

За будовою скелета розрізняють рибу з кістковим скелетом (лускаста і безлуска ста) осетрова риба линога) скелет є опорою тіла риби.

За розміром або масою рибу поділяють на дрібну (до 200 гр.) середню (1-1,5 кг.) велику (понад (1,5 кг і більше).

Рибу поділяють на родини. У родини об’єднують рибу що має однакові ознаки: форму тіла будову скелета, шкіряний покрив, кількість і розміщення плавників та ін.

Тіло риби складається з тулуба, голови, хвоста. Форма тіла риби веретеноподібною дрібна, плоскою стрічкоподібною, змієподібною. На тілі риби розміщенні плавники: парні – грудні, черевні, непарні – спинний хвостовий. Спинний плавник може бути твердий і м’який.

Поверхня тіла риби вкрита шкірою під якою знаходяться м’язи. Вони складаються з дрібних, м’язових волокон що мають попереково смугасту будову і з’єднані між собою поручною тканиною.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Класифікація риби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок