Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Собаки - вірні друзі людей

Собаки - вірні друзі людей

Назва:
Собаки - вірні друзі людей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,47 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
ВИХОВНА ГОДИНА, ВЕЧІР БІОЛОГІЇ

Тема: «Вірні друзі» (із серії «Брати наші менші»).

Мета: узагальнити знання учнів про значення собак у природі та житті людини, вплив діяльності людини на видовий склад та чисельність ссавців; удосконалити вміння школярів розпізнавати породи собак на зоокартинках, листівках, порівнювати їх між собою; виховувати чуйне ставлення до братів наших менших.

Обладнання: фонозаписи творів та пісень про природу, виставка малюнків «Мій улюбленець», зоокартинки порід собак.

Під час підготовки до заходу можна провести конкурс оповідань, віршів про собак, а якщо дозволяють умови — виставку собак з розповідями учнів про своїх домашніх тварин.

1-й учень. У давні часи в Ірландії говорили: «Дім без собаки або кішки — дім без любові та радості». А й справді, для чого люди заводять собак? Є на те різні причини: одні прагнуть мати надійного вартового у дворі, інші — надійного помічника на полюванні, деякі бажають виростити розумного собаку й передати його на службу прикордонникам. А люди похилого віку або самотні заводять собаку для того, щоб мати поруч із собою друга.

Тисячі років собака заслужено користувався славою кращого друга й помічника людини. Письменники, поети, вчені в усі часи та в усіх країнах прославляли собаку за його відданість та любов до людини, яка його виховала.

2-й учень. Собака — перша домашня істота, яка з'явилася біля людини. Предками собаки були різні види вовків.

Приручення собаки відбувалося приблизно 15 тис. років тому, в епоху первісної людини — в кам'яному віці. А нині ми маємо чимало різних порід собак, іноді таких несхожих між собою, що нам важко повірити в те, що вони належать до одного виду. Ну от хоча б для порівняння мексиканська собачка чи-хуа-хуа, яку можна посадити в склянку, й дог або сенбернар величиною з теля.

У наш час усі породи собак поділяються на три основні групи: службові,

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Собаки - вірні друзі людей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок