Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Вітамін D

Вітамін D

Назва:
Вітамін D
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,40 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Вітамін D, або антирахітичний вітамін найчастіше асоціюється з синтезом кальцію і фосфору в організмі. Друга, наукова, назва цього вітаміну – кальциферол. Всього є два основні типи кальциферолів: ергокальциферол, або D2 і холекальциферол, або D3. Останній є найважливішим представником групи, що відноситься до вітаміну D.

Вітамін D може прибувати в організм через харчові продукти. Але більша частина кальциферолу утворюється в шкірі, під дією ультрафіолетового проміння. D належить до групи вітамінів, що синтезуються із своїх попередників –провітамінів. В даному випадку, це речовини ергостерин і 7-дегідрохолестерин. Ергостерин міститься в продуктах рослинного походження і, разом з їжею, надходить в організм. 7-Дегідрохолестерин входить до складу ліпідів шкіри тварин і людей, отже існує в організмі з самого народження.

Під дією сонячних променів, ергостерин і 7-дегідрохолестерин перетворюються в відповідно ерго- і холекальциферол. Дехто називає вітамін D “сонячним вітаміном”.

Основне завдання молекул цього вітаміну – засвоєння кальцію і використання його солей для формування кісток і зубів. Таким чином D підтримує ріст, міцність та стабільність скелета.

Хоча 99% усього кальцію в організмі витрачається на підтримання життєдіяльності кісткової та хрящової тканин, функції одного відсотка, що залишився, не менш важливі. Справа в тім, що кальцій відіграє головну роль в передачі нервових імпульсів між нейронами і мозком. Без іонів кальцію не відбувається зсідання крові.

Іони також циркулюють по мікроскопічних каналах між мембранами клітин і передають сигнали від клітини до клітини. Це дуже важливо для координованої м’язової діяльності, а також для обміну гормонами, повноцінного росту.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Вітамін D

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок