Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Успіхи та невдачі мікробіології другої половини ХХст.

Успіхи та невдачі мікробіології другої половини ХХст.

Назва:
Успіхи та невдачі мікробіології другої половини ХХст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,71 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
Успіхи та невдачі мікробіології другої половини ХХст.


Мікробіологія, як і будь-яка інша наука, має свою історію. Багато тисячоліть налічує історія людської культури. Вже в творіннях стародавніх цивілізацій – єгипетської, вавілонської, грецької, римської, китайської – знаходимо зародки біологічних наук, початки наївних примітивних, але досить конкретних медичних знань. Отже, справедливо вважають, що медицина така ж стара, як і саме людство. Мікробіологія ж є порівняно молодою наукою. Вона налічує трохи більше 100 років. Однак ще за довго до відкриття мікробного світу людям були відомі процеси, що викликали мікроорганізми (скисання молока, випікання хліба, виготовлення вина, спирту і т.п.). Пізніше стали запідозрювати, що і заразні хвороби також спричиняють невидимі живі агенти.
Основних обертів вивчення мікробіології здобуло в ХХ ст. Успіхам зробленими в мікробіології ми дякуємо вченому Д.І.Іванівському.
Основні підсумки спостережень і изучеия анатомії і фізіології хворих рослин ( "Про хвороби тютюнових рослин"-Праці С. Петербурзького суспільства натуралістів , т. 19 ) були повідомлені Д. И. Іванівськими в 1888 році на засіданні С. Петербурзького суспільства натуралістів і викладені в статті Д. И. Іванівського і В. В. Половцева,а також опубліковані в Працях імператорського Вільного економічного суспільства в 1889 році, а потім у брошурі "Рябуха-хвороба тютюну,її причини засобу боротьби з нею'' ( Спб.,1890 ) у тому ж році перевиданої німецькою мовою Російською академією наук. У результаті цих спостережень Д.И. Іванівський і В.В. Половцов уперше висловили припущення, що хвороба тютюну, описана в 1886 році А. Mayer у Голландії за назвою мозаїчної , представляє не одне, а два зовсім різних захворювання того самого рослини; одне з вони-рябуха, збудником якого є грибок, а інше невідомого походження.На основі досвіду селян, власних спостережень і вивчення хворих рослин Д.И.Іванівський і В.В.Половців прийшли до висновку , що хвороба рябуха уражає рослини, висаджені на старих плантаціях тютюну, і дали рекомендації з уведенню сівозміни і підвищенню культури земляделия. і засіб боротьби з нею"
У 1888 році Д. И. Іванівський закінчив Петербурзький університет, ще наприкінці 1887 року успішно здавши усні іспити на ступінь кандидата, і 1 березня 1888 року представив дисертацію "Про хвороби тютюну". У формулярі Д. И. Іванівського , що зберігався в Державному ленінградському відділення архіву, значиться:
Закінчив повний курс в імператорському Петербурзькому університеті зі ступенем кандидата наук. У відгуках про кандидата наук Д. И. Іванівському відзначається відмінна теоретична підготовка, здатність до критичного мислення, умінню ставити і вирішувати наукові питання. А.С.Фамицын, А.Н. Бекетов і Х.Я. Гобі рекомендували Д.И. Іванівського для підготовки до професорського звання.
Дослідження мозаїчної хвороби тютюну Д.И.Іванівський продовжує в Никитском ботанічному саду (під Ялтою) і ботанічної лабораторій Академії наук ( створена в 1891 році ; руковадитель - академік А.С.Фамицын, єдиний штатний співробітник - лаборант Д. И. Іванівський ). Після революції 1917 року реорганізована в лабораторію біохімії і фізіології рослин, а згодом перетворена в Інститут фізіології рослин імені К.А. Тимерязева А.Н. С.С.С.Р. Результати цих досліджень викладені в доповіді "Про дві хвороби тютюну", зробленому 14 лютого 1892 року в Академії наук , і опубліковані в журналі "Сільське господарства і лесоводств", а також окремим виданням "Про дві хвороби тютюну".У цій роботі, датованої 1892 роком, Д. И. Іванівський дійде висновку, що мозаїчна хвороба тютюну викликається бактеріями, що проходять через фільтр Шамберлана, которые, однако, не способны расти на искусственных субстратах. Впервые представлены данные о возбудителе табачной мозайки, которые длительное время являлись критериями для отнесения возбудителей болезней к ”вирусам”: фильтруемость через ”бактериальные” фильтры, неспособность расти на искусственных средах, воспроизведения картины заболевания фильтратом, освобожденным от бактерий и грибов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Успіхи та невдачі мікробіології другої половини ХХст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок